W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Zmiany w cenniku usług pogrzebowych i cmentarnych na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu

Od dnia 1 listopada 2018 roku nastąpi znaczna obniżka opłat pogrzebowych i cmentarnych obowiązujących w cenniku usług na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.

– Jest to efekt sygnałów od mieszkańców miasta, jakie otrzymywałem w ostatnim czasie.

Po rozmowach i analizach z zarządcą naszego cmentarza, którym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej uznałem, że niektóre z opłat muszą się zmienić. To bardzo ważne dla mieszkańców i dlatego, aby tego dokonać podjęte zostały działania organizacyjne zmniejszające koszty niektórych usług cmentarnych – powiedział Pełniący Funkcje Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.
Przede wszystkim zlikwidowano różnicowanie opłaty za przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej w zależności od pory dnia oraz dnia tygodnia. Z tego tytułu obniżka sięga nawet 60%. Do tej pory za przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej na Cmentarzu Komunalnym w zależności od pory dnia należało wnieść opłatę 390 zł. lub 585 zł. netto, a w niedziele i święta 780 zł netto. Nowa taryfa przewiduje ujednolicenie tych opłat i teraz wynosić będzie 310 zł. netto.
Średnio ceny usług cmentarnych na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu zmniejszyły się o koło 21 %.

Zobacz też...

1 Komentarzy

jerzy 25 września 2018 (wtorek) at 10:28

Teraz możemy tanio umierać. Byle więcej kampanii wyborczej zaoszczędzimy na usługach pogrzebowych 20 złotych ale za to zapłacimy za prąd,paliwo,energię elektryczną,,masło śmietanę chleb itd,opodatkowane będzie woda z dachu.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa