W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zmiany w ewidencji gruntów i budynków – możliwe zmiany kwot podatkowych

Urząd Miejski w Mielcu informuje, że w roku 2018 Starostwo Powiatowe w Mielcu wykonało modernizację Ewidencji Gruntów i Budynków dla terenu miasta Mielca obejmującą obręb: „Stare Miasto”, „Osiedle”, „Przemysłowy”, „Mościska”, „Smoczka”, „Wojsław”, „Rzochów” i „Lasy”.

Zmodernizowany Operat Ewidencji Gruntów i Budynków obowiązuje od 13 grudnia 2018 roku. Następstwem dokonanej modernizacji jest aktualizacja użytków gruntowych oraz uzupełnienie danych ewidencyjnych dotyczących budynków. 
W wyniku przeprowadzonej modernizacji stwierdzono różnice w powierzchniach gruntów jak również w klasach i oznaczeniach użytków gruntowych oraz budynków w stosunku do poprzednich zapisów. 
W związku z tym może się okazać, że grunty i budynki zostaną sklasyfikowane inaczej niż dotychczas. W wielu przypadkach klasyfikacja gruntów została zmieniona z gruntów rolnych na grunty pozostałe (tereny zabudowy mieszkaniowej) opodatkowane podatkiem od nieruchomości. 
Zmiana klasyfikacji ma wpływ na zastosowanie określonych stawek podatków, co może mieć wpływ na zmianę kwoty podatku. 
Organ podatkowy informuje, że zmiany związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków będą sukcesywnie wprowadzane do ewidencji podatkowej. 
W związku z tym przyjęcia stron będą się odbywały wyłącznie od poniedziałku do środy w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Mielcu. 
Z uwagi na dużą ilość zmian (35 tys. stron) decyzje ustalające osobom fizycznym wymiar podatku rolnego oraz nakazy podatkowe w łącznym zobowiązaniu pieniężnym zostaną doręczone w terminie późniejszym, a nie jak zawsze w lutym.
Wszelkie wątpliwości, zapytania oraz kwestie związane ze zmianą zaliczenia gruntów do poszczególnych użytków gruntowych oraz zmianą klasyfikacji budynków należy kierować do Starostwa Powiatowego w Mielcu – Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa