W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Zmiany w mieleckiej komunikacji [FOTO, VIDEO]

Od 23 lutego obowiązywał będzie nowy układ linii komunikacji miejskiej i nowy rozkład jazdy.  Inaczej będą także oznaczone linie autobusowe.

Taką informację przekazał podczas czwartkowej konferencji prasowej Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Jak przyznał zastępca prezydenta Paweł Pazdan optymalizacja oferty przewozowej zostaje wprowadzona w oparciu o wykonane analizy i badania.

Schemat nowej sieci komunikacyjnej przedstawiła prezes MKS-u Ewa Garncarz. Nowością będą cztery kategorie linii, które oznaczone zostaną odmienną kolorystryką – 14 miejskich,   8 dedykowanych dojazdowi do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 2 kościelne i 5 linii podmiejskich. Według jej informacji w ciągu ostatnich dwóch lat liczba osób korzystających z autobusów MKS-u wzrosła o kilka punktów procentowych.

Na miesiąc przed planowanym wprowadzeniem w życie nowego układu tras poszczególnych linii i  nowego rozkładu jazdy ruszyła kampania informacyjna, której celem jest przygotowanie mieszkańców do nowej rzeczywistości w której będzie funkcjonował mielecki MKS – m.in. przygotowanych zostało kilka tysięcy specjalnych map z dokładnym opisem poszczególnych linii. Na przystankach zostaną umieszczone nowe tabliczki z wyszczególnieniem poszczególnych kursów. Schemat linii komunikacyjnych, który obowiązywać będzie od 23 lutego, można znaleźć na stronie internetowej: http://mks-mielec.pl/index.php/nrj-fp

Radykalne zmiany w zbiorowej komunikacji, która w naszym mieście w coraz większym stopniu wykorzystuje nowe niskoemisyjne pojazdy, to nie tylko próba zdecydowanego zwiększenia liczby pasażerów, ale także ograniczanie negatywnego wpływu transportu na stan naszego środowiska naturalnego.

Edward Tabor

Wykaz nowych miejskich linii MKS:

Zobacz też...