W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zmierzą się w… pierwszej pomocy przedmedycznej

Dziś w środę, 27 marca, odbędzie się Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Szkół Gimnazjalnych”. Wydarzeniu patronuje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Konkurs tradycyjnie zorganizuje mielecki Zespół Szkół Technicznych. Jego uczestnikami będą uczniowie ostatnich roczników szkół gimnazjalnych z terenu powiatu mieleckiego, tworzący dwuosobowe drużyny. 

Młodzież wykaże się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi, w tym postepowaniem w przypadku zatrzymania krążenia (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) oraz postępowaniem z osobą nieprzytomną z zachowanym oddechem. 

Zwycięzcą potyczki zostanie ta drużyna, która w toku konkurencji uzyska najwięcej punktów. Ponadto, organizatorzy wskażą najefektywniejszego zawodnika konkursu oraz przyznają wyróżnienie za najlepiej wykonaną resuscytację krążeniowo-oddechową. 

Wydarzenie, służące w szczególności popularyzacji wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

dav
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu profilaktyczne badania na raka płuc [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa