W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Znany Mielecki artysta uhonorowany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego [FOTO, VIDEO]

W czwartek 4 lipca 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień, stypendiów, nagród przez Marszałka Województwa Podkarpackiego w dziedzinie kultury.

Wyróżnieni zostali artyści, muzycy, poeci i pisarze, malarze rzeźbiarze, chórzyści, dyrygenci, zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich, kapele podwórkowe, scenarzyści, reżyserzy, mecenasi kultury z całego województwa podkarpackiego.

Wręczone zostały także brązowe odznaczenia przyznane za wieloletnie krzewienie kultury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wręczył w imieniu ministra zastępca Wojewody Podkarpackiego. W ramach tej gali wyróżniony został mielecki poeta, rzeźbiarz Andrzej Ciach.

Na zakończenie uroczystości powiedział swój wiersz pt. „Ławeczka”. Ten niesamowity wiersz w interpretacji Andrzeja Ciacha, wzruszył wszystkich przybyłych gości, których była pełna sala widowiskowa. Po zakończonej gali odbyły się rozmowy kuluarowe przy cateringowym stole.

Praca Andrzeja Ciacha w ramach krzewienia kultury na terenie województwa podkarpackiego, została dostrzeżona i nagrodzona, który w tym roku będzie obchodził swoje 55 lecie twórczości.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa