W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Znasz li ten kraj gdzie cytryna dojrzewa?

W dniach 23-30 września 2016 z wizytą do Włoch udała się 11 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu wraz z opiekunami: dyrektorem mgr Stanisławem Starzykiem, oraz nauczycielkami języków obcych – mgr Beatą Węgrzyn-Kilian i mgr Aliną Dziurgot – realizując trzyletni projekt unijny ERASMUS PLUS „The Bridge”.W ramach dwustronnej wymiany uczniowie polscy i włoscy pracowali nad projektem „Happy workers work better”.

Uczniowie odwiedzili szkołę ponadpodstawową Instituto di Istruzione Secondaria Superiore im. Alfonsa Marii de Liguori w Sant’ Agata de’Goti, malowniczym miasteczku w pobliżu Neapolu, gdzie uczestniczyli w zajęciach szkolnych i pozalekcyjnych podnosząc swoje kompetencje językowe, interpersonalne i zadaniowe skoncentrowane wokół zagadnienia: „Jak zdobyć pracę i być dobrym pracownikiem?”.

 

362827529

 

Dyrektor szkoły pani Maria Rosaria Icolaro przywitała nauczycieli i uczniów z Polski bardzo serdecznie ciesząc się trwającą już od kilku lat współpracą naszych szkół. Uczniowie włoscy przyjadą do Mielca w następnym roku.

Uczestnicy projektu zwiedzili też fabrykę produkującą części do samolotów. Wycieczki krajoznawcze do Neapolu, Pompejów i Paestrum pogłębiły wiedzę uczniów z zakresu historii i architektury. Dodatkową atrakcją było zaglądnięcie do wnętrza krateru Wezuwiusza, oraz zamoczenie stóp w ciepłym morzu Tyrreńskim.

W imieniu Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu, dyrektor Stanisław Starzyk wraz z wicedyrektorem szkoły włoskiej – Alfonso Maria di Caprio – złożyli wieniec i zapalili znicz na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Monte Cassino. Z ziemi włoskiej do polskiej przywieźliśmy dużo niezapomnianych wrażeń, moc wspomnień i wzbogacających doświadczeń.

 

Informacja i zdjęcia: ZSB Mielec

 

[nggallery id=254]
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa