W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Znęcał się nad swoją żoną

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz obowiązek opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania, zastosowała Prokuratura Rejonowa w Mielcu wobec 47-letniego mężczyzny.

Jest on podejrzany o psychiczne i fizyczne znacznie się nad swoją żoną. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek, podczas interwencji domowej na terenie gminy Radomyśł Wielki, mieleccy policjanci założyli jednej z rodzin Niebieską Kartę. Funkcjonariusze ustalili, że od dłuższego czasu 47-letni mężczyzna znęca nad swoją żoną, stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną. 37-letnia kobieta, doznająca przemocy, złożyła w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu stosowne zawiadomienie w tej sprawie. Sprawca stosowania przemocy został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoą oraz obowiązek opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy, że obowiązujące prawo zabrania stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z naszych bliskich krzywdzony jest przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Jeżeli jesteśmy ofiarą bądź też świadkami przemocy domowej, nie obawiajmy się zwrócić o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa