W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Żołnierze 3 PBOT z Pucharem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

Drużyna Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej „WOJOWNIK NIEZŁOMNY”, w skład której wchodzili zawodnicy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, w miniony weekend (18-20 czerwca) wywalczyła Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników z całej Polski i z innych państw. Żołnierze WOT zdeklasowali przeciwników zdobywając 37 medali, w tym 15 złotych i 12 srebrnych.

Rywalizacja toczyła się w trzech formułach – pointfighting, kick-light i K-1, z podziałem na wagi i dwie kategorie wiekowe, a walki rozgrywane były na planszy i na ringu. W sobotę odbyły się pojedynki eliminacyjne i pierwsze finały. Ostatnie komplety medali rozdane zostały
w niedzielę. Do walki stanęli strażacy, policjanci oraz żołnierze.
W rywalizacji drużynowej zwyciężył zespół DWOT „WOJOWNIK NIEZŁOMY” wyprzedzając stających na drugim miejscu podium żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i zajmujących 3 miejsce żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Do zawodów przystąpiło 20 Terytorialsów, którzy wywalczyli 37 medali. Niektórym z zawodników Wojsk Obrony Terytorialnej udało się wywalczyć kilka medali ponieważ startowali w różnych kategoriach. Żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentowali Podkarpacie i wywalczyli:

  • st. szer. Justyna Haba (K1 Rules / Senior [k] / -60kg) – złoty medal
  • szer. Andrzej Kwasiżur (kick-light / Senior [m] / +94kg) – srebrny medal.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kolejny raz udowodnili swoje świetne  przygotowanie, wyszkolenie, zaangażowanie oraz chęć woli walki. Potwierdzili, że żołnierze Podkarpackiej Brygady oprócz obowiązków zawodowych, rodzinnych czy służbowych potrafią również znaleźć czas, aby rozwijać swoją pasję, jak również podnosić sprawność psychofizyczną na najwyższy poziom.

***

Projekt „WOJOWNIK NIEZŁOMNY” został zainicjowany w czerwcu 2020 roku i ma na celu wyłonienie sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom. Podczas zgrupowań reprezentacji wszystkich brygad obrony terytorialnej doskonalą swoje umiejętności z zakresu kicboxingu (K1 oraz muay thai), MMA, boksu, brazylijskiego jui jitsu oraz zapasów. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa