W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Żołnierze wspierają kombatantów i seniorów w szczepieniach

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomogą kombatantom w procedurze szczepień – od rejestracji do szczepionki, a także będą monitorować ich samopoczucie między szczepieniami, jak również po drugiej dawce. Od 18 stycznia ruszyła także Infolinia wsparcia dla seniorów – 800 100 115. 

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 wprowadził od 15 stycznia  rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia rozpoczęła się rejestracja osób powyżej 70 roku życia. 25 stycznia odbędzie się  szczepienie dla zarejestrowanych seniorów. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mają pod swoją opieką ponad 60 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych. Nasi terytorialsi wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji po dowóz do punktów szczepień. Do osób, które nie mogą opuścić domów, mieszkań dotrą wojskowe mobilne zespoły medyczne i dokonają szczepienia na miejscu. Żołnierze będą też monitorować ich samopoczucie po zaszczepieniu.   

Żołnierze AK z Podkarpacia z ogromną nadzieją przyjęli możliwość  zaszczepienia się przeciwko wirusowi. „Ta szczepionka jest naszą nadzieją na lepsze jutro. Myślę, że wrócimy do normalnego funkcjonowania, będziemy mogli wyjść z domów i spotkać się z przyjaciółmi. Dziękujemy Wam za to, że wspieracie Nas od początku pandemii, a teraz za pomoc w rejestracji i dowozie na miejsce szczepienia” – mówi kpt. w stanie spoczynku Julian Pawełek, ps. „Struga” – prezes ŚZŻAK okręgu podkarpackiego.

W Podkarpackiej Brygadzie OT koordynatorzy opiekujący się kombatantami i seniorami, zbierają telefonicznie zgłaszane przez nich potrzeby a następnie kierują żołnierzy z pomocą pod wskazany adres. W sytuacji kiedy potrzebny jest sprzęt komputerowy czy dostęp do Internetu, żołnierze zabezpieczają te narzędzia. Duże wsparcie dla seniorów proponują także urzędy miast, gminy, Straż Pożarna oraz Stowarzyszenia. 

Dodatkowo dla seniorów od poniedziałku, 18 stycznia, czynna jest codziennie, w godzinach 7.30 – 19.30 Infolinia wsparcia. Pod numerem 800 100 115, seniorzy mogą poprosić o pomoc w procesie rejestracji a później w dowozie na miejsce szczepień. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa