W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zużycie energii w powiatowych budynkach

W Sali Konferencyjnej Urzędu Starostwa Powiatowego w Mielcu odbyło się kolejne 4 spotkanie zespołu do spraw optymalizacji zużycia energii w budynkach stanowiących własność Powiatu Mieleckiego. 

W skład Zespołu powołanego przez Starostę wchodzą pracownicy Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz kierownicy jednostek organizacyjnych Powiatu Mieleckiego.

Głównym tematem spotkania jest nałożony na jednostki samorządu terytorialnego obowiązkowy cel 10% zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej w zajmowanych budynkach lub częściach budynków przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy w okresie od dnia 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

W myśl ustawy kierownicy jednostek sektora finansów od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. mają zredukować zużycie energii elektrycznej w zajmowanych budynkach, przez urządzenia techniczne itp. o 10 proc. w stosunku do średniej z lat 2018-2019. W 2023 r. cel 10% ma być osiągnięty w stosunku do zużycia z 2022 r. Kto tego obowiązku nie wykona, ma podlegać karze do 20 tys. PLN.

Wdrażane rozwiązania muszą zakładać specyfikę funkcjonowania poszczególnych jednostek oraz realia, w jakich działająpowiedział Zbigniew Działowski, Członek Zarządu Powiatu, koordynujący prace zespołu. – Nie da się w skali 1:1 przenieść konkretnych rozwiązań z jednej jednostki, do drugiej.  Muszę jednak przyznać, że pomysłowość w dążeniu do celu (10%) czasami mnie zaskakuje, in plus oczywiście – stwierdził Z. Działowski.

Podczas spotkania kierownicy jednostek organizacyjnych przedstawili informacje na temat uzyskanych do tej pory oszczędności energii w budynkach stanowiących własność Powiatu Mieleckiego – stan na 30.11.2022. Informacje te stanowiły przedmiot ożywionej dyskusji na temat możliwości związanych z ograniczeniem zużycia energii. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa