Zwycięstwo daje 11 miejsce w tabeli Ekstraklasy. FKS Stal Mielec – Warta Poznań 1 : 0 [FOTO, VIDEO]

Biało niebiescy pokazali na ostatnim meczu sezonu, ile są warte medialne plotki.

Do 20 minuty meczu pomiędzy Stalą Mielec a Wartą Poznań nic ciekawego się nie działało.

Dopiero po huraganowym dopingu kibiców Stali „… Mielec grać!” Stalowi zaczęli agresywniej atakować bramkę Warty Poznań, a w 24 minucie bramkę na 1:0 strzelił Fryderyk Gerbowski. Po stracie gola Warta przystąpiła do zmasowanych ataków na bramkę Stali, jednak nie udało jej się strzelić gola, a pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla Stali Mielec.

Druga połowa meczu pomiędzy Stalą Mielec a Wartą Poznań to gra w środkowej części boiska z próbami zagrażania bramek, jednak akcje te nie kończyły się celnymi strzałami na bramkę zarówno Warty, jak i Stali. Pomimo wprowadzenia zmian w obydwu drużynach mecz toczył się w tempie podobnym do sparingu. Stal wygrała 1:0 z Wartą Poznań, przypieczętowując swój kolejny sezon w ekstraklasie.

Bramka: Fryderyk Gerbowski (24. minuta)

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny – Dimitris Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov – Kajetan Szmyt Ż (60. Kamil Kościelny), Mateusz Kupczak, Michał Kopczyński (60. Niilo Maenpaa), Konrad Matuszewski – Stefan Savić (71. Wiktor Kamiński), Maciej Żurawski (60. Miłosz Szczepański) – Adam Zrelak (83. Jakub Paszkowski).