W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Zwycięstwo mieleckiej „13”-tki w III edycji Szachowej Mieleckiej Ligi Szkolnej [FOTO]

W niedzielę 11 grudnia 2016 r. w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu odbył się czwarty finałowy już turniej III edycji Szachowej Mieleckiej Ligi Szkolnej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby i prezesa firmy TurboReg Andrzeja Kapinosa.

W zawodach wzięło udział 90 zawodników, uczniów 14 szkół podstawowych i czterech przedszkoli z Mielca i okolic. Od września do grudnia 2016 rozegrano w sumie cztery turnieje z których trzy najlepsze wyniki zaliczano każdemu zawodnikowi do klasyfikacji końcowej.

Zwycięzcy otrzymali piękne drewniane puchary w kształcie figur szachowych, medale i nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Organizatorem III Szachowej Mieleckiej Ligi Szkolnej był Klub Szachowy SDK-Lotnik Mielec w którego imieniu nad całością imprezy czuwał Prezes Podkarpackiego Związku Szachowego, sędzia klasy międzynarodowej Zenon Chojnicki.

Salę do gry udostępniła dyrekcja Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu, a głównymi sponsorami zawodów był Urząd Miejski w Mielcu oraz  firma TurboReg w Chrząstowie.

Wyniki końcowe III edycji w poszczególnych kategoriach wiekowych kształtują się następująco:

Dziewczynki do lat 7

  1. Emilia KARNASIEWICZ – Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu
  2. Gabriela KIEŁBASA – Przedszkole w Wadowicach Górnych
  3. Sylwia MAKUCH – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu

Chłopcy do lat 7

  1. Patryk KOSYDAR – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sędziszowie Małopolskim
  2. Kacper WÓJTOWICZ – Szkoła Podstawowa w Podleszanach.
  3. Filip BIENIEK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sędziszowie Małopolskim

Dziewczynki do lat 9

  1. Natalia ŻMUDA – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu
  2. Nikola KARDYŚ – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu
  3. Emma OGÓREK – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu

Chłopcy do lat 9

  1. Przemysław RÓŻAŃSKI – Szkoła Podstawowa w Czarnej Sędziszowskiej
  2. Hubert ZIĘBA – Szkoła Podstawowa w Czerminie.
  3. Jakub BIAŁEK – Szkoła Podstawowa w Skopaniu

Dziewczynki do lat 11

  1. Alicja WYDRO – Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu
  2. Julia GORCZYCKA – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu
  3. Natalia SUROWIEC – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu

Chłopcy do lat 11

  1. Sebastian MIGA – Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych
  2. Filip OCHALIK – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu
  3. Jakub BORZĘCKI – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu

Dziewczynki do lat 13

  1. Gabriela WÓJTOWICZ – Szkoła Podstawowa w Podleszanach
  2. Sylwia HARACZ– Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych

Chłopcy do lat 13

  1. Szymon PIŁAT – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu
  2. Karol KULIG – Szkoła Podstawowa w Czerminie
  3. Filip CIEŚLA – Szkoła Podstawowa w Goleszowie

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA III SZACHOWEJ MIELECKIEJ LIGI SZKOLNEJ:

Przedszkola

  1. Przedszkole w Trzcianie – 16,5 pkt.
  2. Przedszkole w Czerminie – 15 pkt.
  3. Przedszkole nr 8 w Mielcu – 3,5 pkt
  4. . Przedszkole nr 9 w Mielcu – 3,5 pkt
  5. Przedszkole w Wadowicach Górnych– 1 pkt

Szkoły

  1. Szkoła Podstawowa nr 13 w Mielcu – 158,5 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu – 71 pkt
  3. Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych – 64,5 pkt
  4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu – 59,5 pkt
  5. Szkoła Podstawowa w Czerminie – 53,5 pkt
  6. Szkoła Podstawowa nr 3 w Sędziszowie Małopolskim – 41,5 pkt.
  7. .Szkoła Podstawowa w Skopaniu – 41 pkt
  8. Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu – 37 pkt.
  9. Szkoła Podstawowa w Podleszanach – 31 pkt
  10. Szkoła Podstawowa w Trzcianie – 29 pkt.
  11. Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej – 24,5 pkt.
  12. Szkoła Podstawowa w Czarnej Sędziszowskiej – 20 pkt.
  13. Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnobrzegu – 10,5 pkt.
  14. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu – 6 pkt.

Joanna Szteliga

Zobacz też...