W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Informacje

Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki [FOTO]

Setki seniorów z Mielca wzięły w czwartek udział w inauguracji roku akademickiego 2023/2024. Życzenia wszelkiej pomyślności dla słuchaczy złożył starosta Stanisław Lonczak wspólnie z przewodniczącym rady Markiem Paprockim.

Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął działalność w październiku 2007 roku przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej, a od stycznia 2012 roku działa samodzielne, jako stowarzyszenie. Grono słuchaczy, jakie gromadzi, corocznie się poszerza. Zeszły rok akademicki MUTW zakończył z 423 studentami na pokładzie, a do udziału w zajęciach na ten rok zgłosiło się już 60 nowych, kolejnych osób.

Zaangażowanie w życie uniwersytetu sprzyja koleżeńskim kontaktom, daje wsparcie i włącza do pracy na rzecz drugiego człowieka. Celem MUTW jest także działalność o charakterze edukacyjnym i promocyjnym, propagującym zdrowy tryb życia i aktywizującym codzienność osób starszych. Seniorzy uczą się więc języków obcych, tańczą, śpiewają, uprawiają sport i turystykę. – Wszyscy tu wychodzimy z założenia, że na nowe wyzwania nigdy nie jest za późno – podkreśliła podczas inauguracji Prezes Zarządu MUTW Elżbieta Kwiatkowska.

Zapału do działania pogratulowali zebranym słuchaczom licznie przybyli na inaugurację goście, w tym reprezentujący władze powiatowe: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki. – Serdecznie gratulujemy Wam zaangażowania i chęci do ciągłego rozwoju. Fakt, iż tak wielu z Was działa w ramach uniwersytetu od jego początków, czyli od 16 lat, najlepiej świadczy o tym, jak wartościowe jest to środowisko – podkreślili zgodnie starosta i przewodniczący rady. – Spełniajcie się i cieszcie możliwościami, jakie uniwersytet zapewni Wam w tym roku akademickim. Niech dopisuje Wam zdrowie i wszelka pomyślność.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zderzenie na drodze Mielec – Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Czeczeńcy przegrali z beniaminkiem. Handball Stal Mielec – KPR Żukowo 30:34 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Boksie [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa