W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video WYRÓŻNIONE (dodatkowa)

Kiedyś uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona była 13 maja [FOTO, VIDEO]

Dzisiaj, dzięki pozytywnej pogodzie wiele osób odwiedziło bliskich zmarłych. W Mielcu na Cmentarzu Komunalnym co roku sytuacja z komunikacją się pogarsza, ponieważ cmentarz rośnie cały czas.

Policja prowadziła działania w ruchu ulicznym, które wspomagały kierowców, aby sprawnie dotrzeć na cmentarz. Dziesiątki autobusów woziło mieszkańców, a mimo to wielu ludzi ulicą Królowej Jadwigi podążało pieszo lub na rowerze. O godzinie 14.00 jak co roku odbyło się nabożeństwo i procesja.

Tradycja rzymskokatolickiego Święta Zmarłych sięga korzeniami IV w., kiedy to papież Bonifacy IV otrzymał od cesarza starożytny pogański Panteon w centrum Rzymu. Świątynię przerobiono na kościół Matki Bożej Męczenników i składano tam relikwie. Co roku 13 maja oddawano cześć męczennikom. W VIII w. papież Grzegorz III przeniósł święto na 1 listopada, a w 837 roku papież Grzegorz IV zarządził, aby ten dzień poświęcony był nie tylko męczennikom, ale wszystkim świętym kościoła katolickiego.

W Polsce tradycja odwiedzania cmentarzy zaczęła się tworzyć w XII wieku.

YouTube player

Zachód słońca nad cmentarzem w Przecławiu – Wojciech Koszelski

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa