W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

 Policyjny dron monitorował skrzyżowania [FOTO, VIDEO]

Mieleccy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy użyciu policyjnego drona, monitorowali skrzyżowania i rejony przejść dla pieszych.

Bezzałogowy statek powietrzny daje wiele możliwości i okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach.

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to jedno z priorytetowych zadań jakie spoczywają na policjantach ruchu drogowego. Funkcjonariusze w walce z piratami drogowymi wykorzystują różne narzędzia. Kontrole prowadzone są statycznie z wykorzystaniem mierników prędkości, jak również dynamicznie dzięki nowoczesnym radiowozom wyposażonym w wideorejestratory, a od pewnego czasu również z powietrza – z wykorzystaniem dronów.

Wczoraj, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu przeprowadzili pierwsze tego typu działania z użyciem bezzałogowego statku powietrznego. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, mundurowi dokonywali pomiarów prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali uwagę na niebezpieczne zachowania, szczególnie na wyprzedzanie na przejściach, a także na zachowanie pieszych. Podczas prowadzonych działań korzystano z możliwości, jakie daje dron.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje będą prowadzone cyklicznie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa