W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Elastyczna proteza dysku w ofercie mieleckiej neurochirurgii [FOTO, VIDEO]

Przewlekły ból kręgosłupa? Nowość w ofercie mieleckiej neurochirurgii może być idealnym rozwiązaniem dla wielu pacjentów!

Zawiodło wiele metod leczenia, a kręgosłup dalej boli? Może warto zainteresować się elastyczną protezą dysku? – Cieszę się, że nasz mielecki Oddział Neurochirurgiczny cały czas się rozwija i proponuje pacjentom bardzo korzystne dla nich metody leczenia. A są to procedury, które można przeprowadzić dosłownie w kilkanaście minut, są przy tym małoinwazyjne i pozwalają skrócić hospitalizację do jednego, może dwóch dni – mówi Paweł Pazdan dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Nasz Oddział Neurochirurgii kontynuuje proces rozpoczęty w tamtym roku, czyli wprowadzania małoinwazyjnych metod leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową – podkreśla lekarz Dominik Ungeheuer, neurochirurg. Po wprowadzonych w zeszłym roku blokadach, termolezjach, w tym roku idziemy o krok dalej, wprowadzając elastyczne protezy krążków międzykręgowych.

Przeznaczone są one dla chorych z przewlekłym bólem kręgosłup, którzy nie reagują zadowalająco na leczenie przeciwbólowe i rehabilitację. Ocena stanu pacjenta i kwalifikacja do zabiegu odbywają się w poradniach neurochirurgicznych. Na pewno należy przeanalizować najświeższy rezonansu magnetycznego. Wskazania z punktu widzenia radiologicznego nie są szerokie, ale mimo to jest sporo pacjentów, którzy mogą się kwalifikować do tej procedury. Zabieg przezskórny wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, chorzy nie są usypiani. Pod kontrolą rentgena wprowadza się igłę w obręb krążka międzykręgowego. Przez tę igłę podaje się protezę. Ma wygląd takiego żelowego makaronu. Ten „makaron” jest higroskopijny, odbudowuje wysokość krążka międzykręgowego poprzez ściąganie wody, a także zmienia jego właściwości biochemiczne na skutek podniesienia pH. Tym samym zmienia parametry biomechaniczne oraz wpływa na wysokość krążka międzykręgowego. Przy dobrej kwalifikacji do zabiegu stan chorych się poprawia, a zabieg jest dużo mniej inwazyjny niż inne zabiegi odbarczające – zapewnia Dominik Ungeheuer, neurochirurg.

Chcesz wiedzieć więcej? Ciekawi Cię, jak wygląda zabieg? Obejrzyj nasz film 

Numery telefonów do Rejestracji mieleckiej Poradni Neurochirurgicznej:

 17 780 01 58 17 780 01 68

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa