Świetna końcówka meczu. FKS Stal Mielec – MKS Puszcza Niepołomice 2:1 [FOTO, VIDEO]

Otwarcie sezonu wiosennego już za nami. Pierwszą część meczu trener i sztab szkoleniowy z Mielca wygrywają, ale teraz reprezentują Puszczę Niepołomice. Bramkę dla gości strzelił też były gracz Stali Mielec.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Stalą Mielec a Puszczą Niepołomice toczyła się w szybkim tempie. Pierwsze minuty to ataki Puszczy. Dopiero po 11 minutach gry to Stal zaczęła przeważać. Na uwagę zasługuje sytuacja w 15 minucie, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym Stal była bliska zdobycia gola jednak w bramce i w polu karnym dobrze spisywał się bramkarz Puszczy, Zych, który wybronił strzały mielczan. W 22 minucie po błędzie obrońców Stali Puszcza zdobyła bramkę a jej strzelcem był Cholewiak, były zawodnik Stali, który przez to nie cieszył się z gola.

Po stracie bramki Stal podkręciła tempo gry stwarzając kilka sytuacji bramkowych, jednak piłka nie trafiła do siatki. Swoje sytuacje miała także Puszcza. Po strzale w 39 minucie wysokim kunsztem bramkarskim wykazał się Kochalski, przenosząc piłkę nad poprzeczkę. Pierwsza połowa meczu pomiędzy Stalą Mielec a Puszczą Niepołomice zakończyła się wynikiem 0:1.

Druga połowy meczu to zmasowane ataki Stali, które zatrzymywały się przy gęstej obronie Puszczy. Stal oddała mnóstwo strzałów, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki. Po jednej z akcji ofensywnej Stali, kontra Puszczy byłaby zabójczą, gdyby nie wspaniała obrona Kochalskiego. Po kolejnej akcji ofensywnej w 83 minucie wyrównującą bramkę na 1:1 strzelił najlepszy strzelec mielczan Shkurin. W doliczonym czasie gry po rzucie wolnym główką wpakował piłkę do bramki Wlazło. Stal Mielec pokonała Puszczę Niepołomice 2:1.

PGE FKS Stal Mielec – MKS Puszcza Niepołomice 2:1 (0:1)
20. kolejka PKO BP Ekstraklasy

0:1 – Cholewiak 23′

1:1 – Shkurin 83′

2:1 – Wlazło 90+’

Żółte kartki: Pingot, Wlazło – Zych, Mroziński

PGE FKS Stal Mielec: 1. Kochalski – 3. Esselink, 21. Matras, 55. Pingot – 27. Jaunzems (7. Gerstenstein 78′), 8. Hinokio (42. Meriluoto 78′), 22. Santos (86. Strzałek 58′), 18. Wlazło, 23. Getinger – 10. Domański, 17. Shkurin
Rezerwowi:
13. Jałocha – 4. Pajnowski, 5. Ehmann, 7. Gerstenstein, 11. Wołkowicz, 25. Wolsztyński, 37. Stępień, 42. Meriluoto, 86. Strzałek