Młodzi szermierze rywalizowali w weekend w turnieju szpadowym. Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi, młodzicy, zuchy i dzieci.
Impreza odbyła się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych.
Po raz trzeci miasto Mielec było gospodarzem międzynarodowego turnieju szermierczego „Mieleckie Skrzydła” organizowanego przez dwa mieleckie kluby – PTG Sokół 1893 i MKS Gryf Mielec.
Podczas pojedynków zawodników kobiet i mężczyzn organizatorzy przewidzieli również turniej dla amatorów szermierki.
Już od kilku lat młodzi mieleccy szermierze sięgają po najwyższe trofea na zawodach w Polsce i za granicą, dlatego ponownie mogliśmy podziwiać sportowe emocje na najwyższym poziomie. Oprócz reprezentantów Sokoła i Gryfu w turnieju wystąpiło ponad 100 szermierzy z całej Polski, a także z Ukrainy i Węgier.
Kategoria Zuchy – chłopcy do lat 10
1 | JĘDRZEJEC Michał | PIAST GLIWICE |
2 | SZABÓ Alexander | UKS TRÓJKA RADLIN |
3T | KOSZTYŁA Antoni | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
3T | BOTZHEIM Adam | Hungary |
5 | WŁODARCZYK Paweł | SKS GRASS-HOPPER KALWARIA |
6 | KOTEWICZ Ignacy | PKS MILENIUM SKAWINA |
7 | FIDERA Dawid | UKS TRÓJKA RADLIN |
8 | FORAJTER Filip | RMKS RYBNIK |
Kategoria Dzieci – chłopcy wiek 10 i 11 lat
1 | URBANIK Bartłomiej | UKS SOKOLIK MOSiR KROSNO |
2 | WŁODARCZYK Piotr | SKS GRASS-HOPPER KALWARIA |
3T | KAPINOS Witold | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
3T | ROMANIK Miłosz | RMKS RYBNIK |
5 | PYZIKIEWICZ Karol | MKS GRYF MIELEC |
6 | SCHAB Maciej | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
7 | CIAPAŁA Bartosz | RMKS RYBNIK |
8 | JASTRZĘBSKI Mateusz | MKS Pałac Tarnów |
Kategoria młodzik – chłopcy wieku 12-13 lat
1 | GUSTA Seweryn | PIAST GLIWICE |
2 | HUWER Tymoteusz | UKS TRÓJKA RADLIN |
3T | ADAMCZYK Mikołaj | SKS GRASS-HOPPER KALWARIA |
3T | WIKTOR Stanisław | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
5 | KUROWSKI Błaşej | PIAST GLIWICE |
6 | DROBCZYK Franciszek | PIAST GLIWICE |
7 | BURDEK Adrian | KS SZPADA WADOWICE |
8 | CYNAR Adam | UKS SOKOLIK MOSiR KROSNO |
Kategoria Junior młodszy – chłopcy wiek 14-15 lat
1 | URBAN Piotr | MKS GRYF MIELEC |
2 | URBAN Paweł | MKS GRYF MIELEC |
3T | DZIURA Stanisław | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
3T | KAŹMIERSKI Maciej | MKS GRYF MIELEC |
5 | MRÓZ Michał | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
6 | TARACHANOWICZ Szymon | MKS GRYF MIELEC |
7 | MADURA Dawid | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
8 | MOREK Kacper | KS SZPADA WADOWICE |
Kategoria Zuchy – dziewczęta do lat 10
1 | BUDNIK Magdalena | UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL. |
2 | MISIAK Paulina | MKS GRYF MIELEC |
3T | MROZIŃSKA Julia | UKS ZAWISZA KATOWICE |
3T | ŁADOŚ Natalia | AZS AWF WROCŁAW |
5 | KOWALIK Amelia | PIAST GLIWICE |
6 | SZCZUROWSKA Hanna | UKS KOSYNIER GLIWICE |
7 | SZYDŁOWSKA Maria | PIAST GLIWICE |
8 | SZEWCZYK Alicja | AZS AWF WROCŁAW |
Kategoria Dzieci – dziewczęta wiek 10 i 11 lat
1 | ŁABUDA Hanna | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
2 | DROZDOWSKA Hanna | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
3T | SEHEDII Darija | Użgorod |
3T | RADWAŃSKA Zofia | ZERWIKAPTUR KRAKÓW |
5 | GUSTA Kamila | PIAST GLIWICE |
6 | SZCZUROWSKA Maria | PIAST GLIWICE |
7 | MARCINKIEWICZ Daria | MKS Pałac Tarnów |
8 | FURMAN Lena | KS CRACOVIA 1906. |
Kategoria młodzik – dziewczęta wieku 12-13 lat
1 | OSTROWSKA Paulina | PIAST GLIWICE |
2 | GOCZAŁ Alicja | SKS GRASS-HOPPER KALWARIA |
3T | JĘDRZEJEC Wiktoria | PIAST GLIWICE |
3T | GŁOWA Weronika | AZS AWF KRAKÓW |
5 | ŻYCHOWSKA Roksana | UKS SOKOLIK MOSiR KROSNO |
6 | MRÓZ Martyna | PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC |
7 | FRYDRYCH Małgorzata | UKS SOKOLIK MOSiR KROSNO |
8 | URBANOWICZ Agata | ZERWIKAPTUR KRAKÓW |
Kategoria Junior młodszy – dziewczęta wiek 14-15 lat
1 | HOJDA Małgorzata | ZERWIKAPTUR KRAKÓW |
2 | OCHAŁ Amelia | MKS Pałac Tarnów |