Wczoraj w Samorządowym Centrum Kultury jak co roku o tej porze w lutym odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Mielca dla najlepszych sportowców naszego miasta w roku 2019.
Podczas spotkania środowiska sportowego wyróżniono także trenerów i działaczy sportowych. Nagrodę specjalną za całokształt osiągnięć i wieloletnią pracę szkoleniową na rzecz męskiej siatkówki przyznano Adamowi Cibickiemu.
Zespół wokalistek z musicalu Siostrzyczki stworzył oprawę muzyczną uroczystości. Wśród zgromadzonych osób można było zobaczyć rodziców, sponsorów oraz działaczy sportowych. Prezydent Jacek Wiśniewski wraz z wiceprezydentami uhonorował prawie 70 osób.
Nagrodzeni zawodnicy:
1. Andrzej Wyzga – ratownictwo Drogowe
2. Mateusz Machnik – ratownictwo Drogowe
3. Emilia Skóra – shorin-ryu karate
4. Nikola Graniczka – shorin-ryu karate
5. Maciej Działowski – shorin-ryu karate
6. Maciej Kielek – shorin-ryu karate
7. Maciej Czepiel – shori -ryu karate
8. Natalia Brożyna – shorin-ryu karate
9. Daria Tylec – shorin-ryu karate
10. Wojciech Lubieniecki – szermierka
11. Hanna Drozdowska – szermierka
12. Hanna Łabuda – szermierka
13. Wiktoria Malec – pływanie
14. Michał Krężel – Modelarstwo lotnicze
15 Edward Burek – Modelarstwo lotnicze
16. Rafał Augustyn – lekkoatletyka
17. Katarzyna Zdziebło – lekkoatletyka
18. Paulina Buziak-Śmiatacz – lekkoatletyka
19. Wiktoria Raś – lekkoatletyka
20. Dawid Piłat – lekkoatletyka
21. Kamil Piecuch – lekkoatletyka
22. Cristian Ielo – lekkoatletyka
23. Martyna Gaweł – lekkoatletyka
24. Maria Duszkiewicz – lekkoatletyka
25. Mateusz Molek – lekkoatletyka
26. Julita Małaszewicz – lekkoatletyka
27. Julia Szady – lekkoatletyka
28. Adrianna Strąk – brazylijskie jiu jitsu
29. Mikołaj Wywrocki – brazylijskie jiu jitsu
30. Łukasz Leś – brazylijskie jiu jitsu
31. Łukasz Szyler – brazylijskie jiu jitsu
32. Michał Robak – brazylijskie jiu jitsu
33. Sławomir Zięba – combat ju jutsu / bojowe ju jutsu
34. Amelia Kierepka – karate kyokusihin
35. Patryk Strycharz – karate kyokushin
36. Magdalena Łączak – ultramaratony
37. Eryk Halaburda – modelarstwo lotnicze
38. Przemysław Żurawski – modelarstwo kosmiczne
39. Alex Sadowy – modelarstwo kosmiczne
40. Franciszek Żmuda – modelarstwo kosmiczne
41. Szymon Mikuła – modelarstwo kosmiczne
42. Emilia Wojdyło – modelarstwo kosmiczne
43. Mateusz Czerkies – modelarstwo lotnicze
44. Jakub Wielgosz – modelarstwo kosmiczne
45. Filip Golba – modelarstwo kosmiczne
46. Konrad Burdzy – modelarstwo kosmiczne
47. Wojciech Wojdyło – modelarstwo kosmiczne
48. Kornelia Goryczka – modelarstwo kosmiczne
49. Jakub Kukiełka – modelarstwo kosmiczne
50. Andrzej Rusinowski – modelarstwo kosmiczne
51. Grzegorz Goryczka – modelarstwo kosmiczne
52. Bartosz Kaźmierski – modelarstwo lotnicze
53. Kacper Krempa – modelarstwo lotnicze
54. Marcin Bielecki – modelarstwo kosmiczne
55. Wojciech Koszelski – modelarstwo lotnicze
56. Aleksander Tor – tenis ziemny
57. Karol Urban – szermierka
58. Piotr Urban – szermierka
59. Maciej Kaźmierski – szermierka
60. Szymon Tarachanowicz – szermierka
61. Paweł Urban – szermierka
62. Lech Kowalski – rzut ciężarkiem, rzut młotem
Nagrody specjalne:
BOGUSŁAW OMIOTEK – trener MKS Ikar Mielec
MARZENA KULIG – trener LKS Stal Mielec
RYSZARD JAKUBOWSKI – trener LKS Stal Mielec
JACEK CYGANOWSKI – trener APPN Piłkarskie Nadzieje Mielec
ZBIGNIEW ŻOLA – trener szermierka PTG Sokół 1893
LECH LECHOCIŃSKI – trener szermierki MKS Gryf Mielec
LESZEK KIJOWSKI – animator ruchu rowerowego w Mielcu
ADAM CIBICKI – trener piłki siatkowej męskiej, za całokształt działalności