W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Bomba lotnicza odnaleziona w Dulczy Wielkiej

Mundurowi zabezpieczają miejsce znalezienia niewybuchu w Dulczy Wielkiej. Najprawdopodobniej na bombę lotniczą, natknęła się jedna z mieszkanek gminy Radomyśl Wielki, podczas prac ziemnych.

Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczają miejsce znalezienia niewybuchu do czasu podjęcia niebezpiecznego przedmiotu przez saperów.

Dzisiaj, po godz. 13 dyżurny mieleckiej komendy został powiadomiony przez kobietę wykonującą prace ziemne, o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych z komisariatu w Radomyślu Wielkim, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkanka Dulczy Wielkiej, która wykonywała prace ziemne nieopodal swojego domu, natknęła się na niewybuch.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to najprawdopodobniej bomba lotnicza, pochodząca z okresu II wojny światowej. Na miejsce znaleziska skierowani zostali saperzy, którzy sprawdzą teren i podejmą niewybuch.

Nadal możemy natknąć się na niebezpieczne znaleziska z okresu wojny. Niewybuchy i niewypały, mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią, są w dalszym ciągu niebezpieczne. Często są skorodowane i stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przenosić w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa