W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka Magiczne miejsca Materiały video

Czy mielczanie zrealizują pomysł uczczenia pamięci o Jacku Polaku? [VIDEO]

W poniedziałek w Parku Lachmana przy ulicy Kusocińskiego z inicjatywy Grzegorz Polaka brata zmarłego lidera grupy Mr. Pollack – Jacka Polaka, odbył się na briefing prasowy w związku z inicjatywą upamiętnienia w Mielcu Jacka Polaka, wirtuoza gitary, wokalisty, kompozytora i aranżera, współzałożyciela zespołu Mr. Pollack, Taurus oraz gitarzysty krakowskiej grupy Chłopcy z Placu Broni.

Inicjatorzy spotkania zaprezentowali pomysł powstania ławeczki, przedstawiającej sylwetkę Jacka grającego na gitarze chcąc w ten sposób poinformować jak najszersze grono przyjaciół i znajomych Jacka, a także fanów muzyki rockowej o pomyśle i sposobie jego realizacji.

Wśród tegorocznych propozycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego znalazł się projekt budowy ławeczki. Obiekt ten miałby stanąć w parku za siedzibą Samorządowego Centrum Kultury.

Projekt złożył Krzysztof Urbański, były dziennikarz, a obecnie pracownik samorządowy.

Jacek Polak urodził się 1967 r. w Mielcu. W rodzinnym mieście ukończył również Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Technicznych. Następnie studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Przez całe życie był związany z rodzinnym miastem. Zmarł 9 listopada ub.r. w wyniku powikłań po koronawirusie w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Miał 53 lata.

Tegoroczny budżet obywatelski to 2 miliony złotych, część środków (1 mln 100 tys. zł) przeznaczona jest na realizację projektów ogólnomiejskich, a na projekty lokalne zarezerwowano po 100 tys. zł w każdym z 9 wyznaczonych obszarów.

Na projekt ten, jak i na pozostałe zgłoszone do MBO można głosować od 20 do 30 września.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa