W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Dni Mielca w rytmie hip-hopu, reggae i jazzu. To była prawdziwa muzyczna uczta!

Spora dawka hip-hopu, mnóstwo energii i pozytywnych wibracji -tak można byłoby opisać drugi dzień tradycyjnego święta miasta, które, jak co roku, przypada na ostatni weekend sierpnia.

Dni Mielca 2023 przeszły już do historii. Niestety, pierwszy dzień został zniweczony przez niekorzystne warunki pogodowe, co spowodowało odwołanie koncertów. Na szczęście drugi dzień przeszedł bez zakłóceń i przyciągnął tłumy z Mielca oraz okolic. Koncerty z okazji dni miasta odbywały się przede wszystkim na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jednak, oprócz tego, niektóre wydarzenia miały miejsce w parku im. St. Lachmana.

Jedną z atrakcji, które od wielu lat stały się integralną częścią dni miasta, był duet wesołych klaunów – Ruphert i Rico. W tym samym czasie odbywały się Mistrzostwa Mielca w malowaniu kredą na ulicy. Występy muzyczne rozpoczęły się od koncertu laureatów Mieleckiego Lauru Kultur.

Następnie scena należała do formacji Jazz Sation i Kinior Family, którzy wykonywali muzykę reggae. Gośćmi specjalnymi byli reprezentanci sceny hip-hopowej-PlanBe (Bartosz Krupa -przedstawiciel młodszego pokolenia rapu) oraz O.S.T.R. (43-letni Adam Ostrowski), którego pseudonim jest skrótem od „Ostry” i nawiązuje do jego charakterystycznego i energicznego stylu rapowania. Oba występy zgromadziły ogromną liczbę fanów. Jeden z nich wystąpił nawet u boku Bartosza Krupy i brawurowo wykonał z nim utwór „Eldorado”.

Między występami odbyła się prezentacja drużyn – Handall Stal Mielec oraz ITA TOOLS Stal Mielec. Mimo że sobotnie koncerty nie doszły do skutku, już trwają rozmowy odnośnie terminu ich realizacji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa