W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Drogi powiatowe z rządowym dofinansowaniem

Mieleckie starostwo wystąpiło z wnioskami na realizację 2 inwestycji w ramach dotychczasowych naborów z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, dotyczącego miejscowości popegeerowskich.

Jak ocenia Starosta Mielecki Stanisław Lonczak, – to dobre źródło finansowania rozbudowy lokalnej infrastruktury. W naszym wypadku koncentrujemy się głównie i co najważniejsze – konsekwentnie – na poprawie infrastruktury drogowej w naszym powiecie. Patrząc wstecz, na przestrzeni ostatnich kilku lat udało nam się poprawić stan naszych dróg na skalę dotąd niespotykaną.
Kierujemy się przy tym zasadą pozyskania możliwie jak największych środków zewnętrznych.

1/ Modernizacja drogi powiatowej Nr 1155R w km 3+074 – 3+505 i drogi powiatowej Nr 1156R w km 0+000–2+569 w m. Dąbrówka Osuchowska i Trzciana w gm. Czermin. Wartość inwestycji to kwota 1 782 644,78 zł. Dofinansowanie z RPIS wyniosło 1 005 000 zł. Różnicę – 777 644,78 zł dołożył Powiat Mielecki.

2/ Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1 161R klasy „G” z drogą powiatową Nr 1 142R klasy „L” wraz z przebudową chodnika na ścieżkę pieszo-rowerową w m. Chorzelów. Łączna wartość inwestycji to 4 838 357,38 zł, z czego 2793 000 zł to dotacja z RPIS, a 2 045 357,38 zł to środki własne Powiatu Mieleckiego.

– Modernizacja tych dróg i ich komunikacyjne dostosowanie do potrzeb okolicznych mieszkańców są dla nas priorytetem – powiedział Zbigniew Działowski, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego.
-Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z utrudnień, jakie powodują roboty budowlane na remontowanych odcinkach, ale tej fazy „ominąć” się nie da. Robimy zatem wszystko, by maksymalnie skrócić te uciążliwości. Liczy się efekt finalny, a w tym miejscu to poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Na tym skrzyżowaniu wielokrotnie dochodziło w przeszłości do poważnych wypadków – dodał Z. Działowski.

W trwającym obecnie naborze Zarząd Powiatu Mieleckiego planuje przedsięwzięcia remontowo – modernizacyjne z udziałem rządowego wsparcia w gminach Wadowice Górne, Czermin i Gminie Mielec.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa