W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Dwa nowe radiowozy dla Komendy Powiatowej Policji w Mielcu [FOTO]

Powiat Mielecki wsparł finansowo zakup dwóch nowych radiowozów. Nowe pojazdy trafiły dziś (27 grudnia) do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Na placu przez Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie pojawiło się dziś ponad 40 nowych radiowozów. Pojazdy, o łącznej wartości prawie 2,3 miliona złotych, zostały zakupione wspólnymi siłami samorządu województwa, samorządów powiatowych oraz gminnych i rządowego Programu Modernizacji Policji.

– Chciałem zwrócić uwagę na ten bardzo dobry montaż finansowy. Dzięki współpracy samorządów województwa, powiatowych i gminnych oraz rządu na podkarpackie drogi wyjadą nowe radiowozy. Skuteczna policja to przede wszystkim dobry sprzęt i dzisiaj to niezbędne wyposażenie oddajemy w ręce podkarpackich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy – mówił podczas uroczystości Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Wraz z marszałkiem klucze do nowych radiowozów wręczał funkcjonariuszom komendant wojewódzki policji mł. ins. Henryk Moskwa oraz Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch. – To piękny dzień dla Podkarpacia. Wielki plan modernizacji policji każdego dnia staje się faktem. Tylko w ciągu czterech lat obowiązywania programu wymienionych ma zostać 2400 policyjnych samochodów, a całość nakładów na policję ma wynieść 6 miliardów złotych – podkreślał wicewojewoda.

Przekazane dzisiaj samochody trafiły do komend i posterunków z 14 różnych powiatów. Dzięki partycypacji finansowej Starostwa Powiatowego w Mielcu, Komenda Powiatowa Policji wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy. Jeden radiowóz trafił również do Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim – za sprawą wkładu finansowego samorządów Radomyśla Wielkiego i Wadowic Górnych.

– Wierzymy, że jest to ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Nowe radiowozy pozwolą funkcjonariuszom sprawniej docierać na miejsca zdarzeń i tym samym skuteczniej działać – mówi starosta Zbigniew Tymuła

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa