W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Dzień Bezpiecznego Kierowcy [FOTO]

25 lipca to Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, mieleccy policjanci wspólnie z Krajowym Duszpasterzem Kierowców Ks. insp. dr Marianem Midurą, a także Krzysztofem Hołowczycem oraz Fundacją Kierowca Bezpieczny apelowali o ostrożną i rozważną jazdę.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy, dziś przed południem w Mielcu, przeprowadzona została akcja „Dzień Bez Mandatu”, zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Przedsięwzięcie to, było okazją do przypomnienia o odpowiedzialności i rozwadze, które powinny towarzyszyć każdemu z nas za kierownicą. W akcji udział wzięli: funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz zaproszeni przedstawiciele: Grupy Mobilnej WZP z Izby Celnej w Przemyślu, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Rzeszowa, Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, MIVA Polska, Pogotowia Ratunkowego w Mielcu oraz Straży Miejskiej w Mielcu. Przeprowadzona przez mielecka policję akcja była inaugaracją szerszych działań promujących bezpieczeństwo na drogach, które będą kontynuowane przez najbliższy tydzień, na terenie naszego województwa.

W ramach zorganizowanego wydarzenia, Krajowy Duszpasterz Kierowców Ks. insp. dr Marian Midura, poświęcił kapliczkę Świetego Krzysztofa, patrona kierowców – zlokalizowaną przy wjeździe na stację paliw, przy ul. Legionów w Mielcu. Przedsięwzięcie objął patronatem Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos. W tym wydarzeniu, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Tomasz Grazda gościł Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, mł. insp. Jacka Juwę, p.o. Zastępcę Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu bryg. Piotra Kędziora, Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP Franciszka Augustyna, Komendanta Straży Miejskiej w Mielcu Arkadiusza Misiaka oraz innch zaproszonych gości.

Kierowcy, którzy popełnili drobne wykroczenia, zamiast mandatu mogli wziąć udział w próbie na symulatorach zderzeń dogowych i dachowania, co miało uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa przed rozpoczęciem podróży. Kierujący otrzymywali też ulotki zawierające tzw. „10 przykazań kierowcy”. W próbach na symulatorach brali udział również, wszyscy chętni kierowcy i uczestnicy akcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania. 

Zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za udział w tym ważnym wydarzeniu, a wszystkim uczestnikom ruchu drogowego życzymy bezpieczeństwa na drogach.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa