Slider
Image default
Galerie

Dzień Strażaka w Mielcu [FOTO]

9 maja 2018r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Mielcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Strażaka. Rozpoczął ją komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu – st. bryg. Stanisław Rączka, który przywitał przybyłych gości, w śród których byli przedstawiciele władz lokalnych oraz służb mundurowych.

W uroczystości brał udział również zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP – mł. bryg. Andrzej Marczenia a także Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.

W czasie obchodów awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 18 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a wśród nich:

kpt. Tomasz Łazorko na stopień: starszego kapitana,
kpt. Marek Więch na stopień: starszego kapitana
mł. kpt. Bernard Maziarz na stopień: kapitana,
asp. Krzysztof Durda na stopień: aspiranta sztabowego,
asp. Tomasz Kuroń na stopień: aspiranta sztabowego,
ogn. Piotr Duszkiewicz na stopień: starszego ogniomistrza,
ogn. Piotr Hajec na stopień: starszego ogniomistrza,
ogn. Łukasz Kwapisz na stopień: starszego ogniomistrza,
ogn. Grzegorz Misiak na stopień: starszego ogniomistrza,
ogn. Maksymilian Sasor na stopień: starszego ogniomistrza,
mł. ogn. Aleksander Kapinos na stopień: ogniomistrza,
mł. ogn. Andrzej Marszałek na stopień: ogniomistrza,
mł. ogn. Krzysztof Piecyk na stopień: ogniomistrza,
mł. ogn. Jarosław Wrzesień na stopień: ogniomistrza,
str. Mateusz Bielaszka na stopień: starszego strażaka,
str. Artur Dziekan na stopień: starszego strażaka,
str. Krystian Kotula na stopień: starszego strażaka,
str. Marcin Telega na stopień: starszego strażaka.

Po części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście. Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca – Fryderyk Kapinos podziękował strażakom za ich ofiarną służbę oraz zapewnił, że ich działania są dostrzegane przez władze miasta, które starają się ich wspierać w każdy możliwy sposób. Nawiązując do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przytoczył również słowa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy, które padły w czasie Centralnych Obchodach Dnia Strażaka 5-go maja w Warszawie: „Kiedy przyszło do walki o odzyskanie niepodległości to właśnie oni – druhowie, strażacy – zasilili legiony, cały czas byli w organizacjach podziemnych, umieli służyć, byli bohaterscy, sprawni, wysportowani.

Mieli wszystkie te cechy, które spowodowały, że mogli w zasadzie natychmiast stać się świetnymi żołnierzami. (…) To także polskim strażakom Rzeczpospolita zawdzięcza powrót na mapę Europy i świata. To właśnie strażakom także zawdzięczamy to, że dziś Polska jest wolna, suwerenna, niepodległa i bezpieczna, bo o nasze bezpieczeństwo dbacie Państwo na co dzień.”

Uroczystość zakończyły życzenia komendanta powiatowego, który podziękował strażakom oraz pracownikom cywilnym KP PSP w Mielcu za ich poświęcenie i służbę, a także wszystkim pozostałym funkcjonariuszom służb mundurowych oraz władzom samorządowym poszczególnych szczebli, które wspierają działania Państwowej Straży Pożarnej w ratowaniu życia i mienia ludzkiego.

Mikołaj Kopeć

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja