W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Dziś mija trzecia rocznica śmierci Prezydenta Daniela Kozdęby

Niezmiennie od trzech lat w dniu 28 lutego obchodzimy kolejne rocznice śmierci Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby. Dziś po raz trzeci na jego grobie na Cmentarzu Komunalnym zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone zostaną znicze.

Śp. Daniel Kozdęba został wybrany przez mielczan na prezydenta miasta, na kadencję 2014-2018. Mottem jego prezydentury były słowa: „Zawsze blisko ludzi”.

Do swoich obowiązków Daniel Kozdęba podchodził nie tylko z rzetelnym przygotowaniem, ale także z pasją. Miał wiele pomysłów i wielkie marzenia związane z naszym miastem. Pragnął, aby Mielec stał się miastem nowoczesnych technologii, przyciągającym młodych ludzi i jednocześnie stał się miastem przyjaznym dla jego mieszkańców.

Jego kadencja, mimo że została skrócona przez nieuleczalną chorobę, zaowocowała odczuwalną przez wszystkich aktywizacją i integracją różnych grup społecznych miasta i lokalnych organizacji pozarządowych. Pozwoliła mielczanom uwierzyć, że mają realny wpływ na decyzje władz miasta, że mieszkańcy są słuchani i zgłaszane przez nich problemy i bolączki są rozwiązywane przez prezydenta i podległą mu administrację miejską.

Ogromną wartością jego kadencji było stworzenie budżetu obywatelskiego dającego mieszkańcom miasta możliwość realizacji projektów wynikających z konkretnych potrzeb obywateli. Ciągłe spotkania z mieszkańcami pozwalały mu na poznanie ich opinii, problemów i marzeń. Konsultacje społeczne dotyczyły także inwestycji i zagospodarowania miejskich terenów.

Jego niepodważalnym sukcesem było łączenie mieszkańców w codziennym życiu, czego efektem było m.in. przywrócenie sylwestrowej zabawy na placu AK, obchodzenie Miejskich Walentynek i Święta Kobiet, „Wigilia dla samotnych i potrzebujących”, organizacja Orszaku Trzech Króli, Dni Kultury Chrześcijańskiej, Mieleckich Dni Seniora.

Za jego prezydentury powołano do życia Radę Seniorów i Mielecką Radę Pożytku Publicznego, a także pierwszą w Polsce poza Warszawą Szkołę Liderów oraz Mielecką Orkiestrę Symfoniczną. To właśnie za prezydentury Daniela Kozdęby, wzmocniono wsparcie dla mieleckich klubów sportowych. Żywo interesował się ich sukcesami i problemami. Od początku swojej kadencji mocno wspierał piłkarzy FKS Stali Mielec „w drodze po dawny blask”. Niestety ubiegłorocznego awansu mieleckiej drużyny do ekstraklasy już nie doczekał…

Dzięki jego zaangażowaniu miastu Mielec udało się pozyskać dziesiątki milionów złotych funduszy zewnętrznych, które przeznaczono na  szereg realizowanych inwestycji. Jedną z ważniejszych inicjatyw Daniela Kozdęby była decyzja o przebudowie i rozbudowie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego

Jako Prezydent dbał o sprawy tych mieszkańców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, stąd też wzięła się zrealizowana z powodzeniem koncepcja budowy bloków socjalnych przy ul. Inwestorów.

Nie sposób zebrać wszystkich dokonań Prezydenta Daniela Kozdęby. Miasto Mielec wiele zawdzięcza jego prezydenturze, którą niestety przerwała ciężka śmiertelna choroba w wyniku której  zmarł 28 lutego 2018 r.

Pamięć o tym jakim był nie tylko jako prezydent, ale także jako człowiek życzliwy i otwarty dla bliźnich, wśród tych którzy Go znali i z Nim współpracowali, a także wśród wszystkich mieszkańców  Mielca wciąż jest bardzo żywa.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa