W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Ekonomik podsumował zagraniczny staż

Podsumowano uczestnictwo ZSE w projekcie unijnym Programu Operacyjnego  Wiedza Edukacja Rozwój PO WER   pt. „Turystyka i reklama na plusie jest możliwa w Erasmusie”.

W projekcie wzięło udział 32 uczniów szkoły z kierunków: technik organizacji reklamy oraz technik obsługi turystycznej.

Młodzież odbyła 3 tygodniowe staże w Rimini we Włoszech pracując na rzeczywistych stanowiskach pracy, udoskonalając język angielski, pogłębiając znajomość włoskiego i konfrontując się z praktyczną wiedzą zawodową. Pobyt na zagranicznym stażu był także okazją do poznania życia codziennego we Włoszech oraz bogatej kultury, historii i zwyczajów tego kraju. Młodzież zwiedziła Wenecję, San Marino, Loreto (w tym cmentarz Żołnierzy polskich II Korpusu walczących na froncie włoskim i słynną Bazylikę) , urokliwe  średniowieczne miasteczko Santarcangelo, odbyła rejs statkiem po Adriatyku, poznała piękne plaże Riwiery Adriatyckiej. 
W spotkaniu w dniu 8 lutego, które stanowiło okazję do podsumowania rocznej pracy, wzięli udział uczestnicy projektu, Dyrekcja Szkoły, koordynatorzy projektu oraz opiekunowie grup. Młodzieży wręczono liczne certyfikaty otwierające drogę do kariery zawodowej, słowniki oraz książki do nauki języka włoskiego. Podsumowanie doświadczeń, uśmiechy oraz podziękowania pozwalają z sukcesem zamknąć kolejny projekt zrealizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych.  Całość doświadczenia nie byłaby możliwa gdyby nie fundusze unijne programu PO WER, który w 100% sfinansował  realizację projektu.

Koordynatorzy: mgr Patrycja Osnowska i mgr Marek  Dziedzicki ufają, że liczne efekty i kompetencje (społeczne, zawodowe, językowe) uzyskane przez młodzież w trakcie realizacji projektu zaowocują lepszymi wynikami w przyszłej pracy zawodowej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

Tegoroczny Plastykon rozstrzygnięty [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie społeczności IT – V Meetup IT Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa