W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Elektryczny las – Polska Stolica Recyklingu

Już 19 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Ignacego Łukasiewicza w Mielcu pojawi się pierwszy „Elektryczny las”.

Nowe zielone nasadzenia powstaną dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej oraz mieszkańców w selektywną zbiórkę elektrycznych śmieci. W ramach I edycji programu Polska Stolica Recyklingu miastu zostanie przekazane 152 sadzonki drzew.

Miejska zieleń zamiast zużytego AGD

Celem programu Polska Stolica Recyklingu jest edukacja ekologiczna w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE). W I edycji wzięło udział kilkadziesiąt miast z całego kraju, a zwycięzcą zostały Siedlce. Obecnie trwa II edycja, w której kolejne miasto i może to być Mielec, ma szansę na tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu i niezwykłą statuetkę – oczywiście również z recyklingu elektrycznych śmieci.

O programie Polska Stolica Recyklingu można powiedzieć, że jest „multiekologiczny”. Nie tylko zachęcamy do ograniczania zanieczyszczeń w środowisku przez niestandardowe działania edukacyjne. Nagrody, które przyznajemy zwycięzcom rywalizacji w programie same w sobie też są proekologiczne. Mam nadzieję, że mieszkańcy Mielca włączą się w tegoroczną edycję Programu, zrobią jesiennie porządki i nadadzą EKOzwroty – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

W czwartek w samo południe pierwszy „Elektryczny las” posadzą młodzi mielczanie – uczestnicy międzyszkolnego konkursu „DZIECI kontra ELEKTROŚMIECI” organizowanego w „siódemce” oraz przedstawiciele miasta, Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz organizacji AURAEKO.

Warto podkreślić, że nagrodę w programie Polska Stolica Recyklingu zdobyliśmy dzięki współdziałaniu wszystkich mieszkańców. Chciałbym byśmy nadal wspólnie działali na rzecz ekologii biorąc udział w kolejnych edycjach programu – zachęca Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca.

Do II edycji programu już zgłosiły się pierwsze mieleckie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 8 i V Liceum Ogólnokształcące.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Mielca do udziału w programie EKOzwroty. Jest to bezpłatna usługa realizowana wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Każdy może oddać niechciane, ale wciąż sprawne rzeczy: tekstylia, książki, elektronikę, obuwie, zabawki i nadać im drugie życie. Przystępując do Programu każda placówka dostaje indywidualny kod. Instytucja, która zdobędzie największą ilość punktów, otrzyma główną nagrodę w wysokości 50 000 złotych. Dodatkowo, statuetkę oraz tytuł Miasta przyjaznego GOZ, otrzyma Miasto, z którego instytucje łącznie zbiorą najwięcej punktów w kategorii głównej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa