Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

Handball Stal Mielec odpada z Pucharu Polski

Grupa Azoty Unia Tarnów wygrała z Handball Stalą Mielec w II rundzie Orlen Pucharu Polski. Mielczanie walczyli, na pewno nie zabrakło im charakteru, ale ostatecznie musieli uznać wyższość ekipy, która zajmuje 7.miejsce w rozgrywkach Orlen Superligi.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Oba zespoły szły bramka za bramkę, ale należy też pochwalić bramkarzy. Zarówno Patryk Małecki z Tarnowa, jak i nasz Oleksii Novikov zaliczyli po kilka bardzo udanych interwencji. Gdy w 10.minucie Daniel Osmola trafił po ładnej, indywidualnej akcji było 5:4 dla Stali.

Minuty mijały, jednak nie było widać, że jedna drużyna jest w górnej części tabeli Orlen Superligi, a druga występuje w Lidze Centralnej. Mecz był naprawdę wyrównany. Po kwadransie gry i ładnym trafieniu z drugiej linii Kacpra Sobczyka był remis po 7. W 18.minucie nadal był remis. Znów trafienie Kacpra Sobczyka i na tablicy świetlnej w Hali MOSiR widniał remis 9:9. Nic więc dziwnego, że trener Marcin Janas wziął czas dla swojego zespołu.

Na pochwały w mieleckiej drużynie na pewno zasłużył też Karol Przychodzeń. Skrzydłowy był bardzo skuteczny, często trafiając też z niełatwych pozycji.

Do końca pierwszej połowy Tarnów wyszedł jednak na prowadzenie, choć nieznaczne. Drużyna z Tarnowa dowiozła do przerwy prowadzenie 16:19.

Druga połowa to już dominacja gości. Świetnie bronił bramkarz Jakub Wysocki, który w wielu sytuacjach bronił fantastycznie. To dawało okazje do szybkich kontr, które właściwie w zdecydowanej większości przypadków kończyły się bramkami dla Tarnowa. Widać było po prostu, że jest to zespół, który w tym sezonie Orlen Superligi zajmuje 7.miejsce w ligowej tabeli.

Trzeba jednak oddać mielczanom, że w pewnym momencie przegrywali już ośmioma bramkami, ale dzięki dobrej końcówce i woli walki potrafili znacząco zmniejszyć rozmiary porażki.

Źródło : Handball Stal Mielec

Kolejny mecz Handball Stali Mielec już w najbliższą sobotę. Mieleccy szczypiorniści podejmą w Hali MOSiR lidera rozgrywek Ligi Centralnej – Śląsk Wrocław. Początek spotkania w sobotę o godzinie 18:00. Sprzedaż biletów trwa na stronie www.eventim.pl.

Handball Stal Mielec – Grupa Azoty Unia Tarnów 32:36 (16:19)

Stal: Dekarz, Novikov, Królikowski – Ruhnke 4, Sarnowski 5, Sobczyk 3, Kotliński 1, Graczyk, Napierała, Kaźmierczak 1, Smoliński 1, Stefani 4, Przychodzeń 6, Osmola 2, Światłowski 5. Trener Tomasz Sondej.

Unia: Małecki, Wysocki – Zdobylak 3, Wątroba 1, Sanek 1, Podsiadło 6, Małek, Boshkou 3, Smolikau 5, Adamski 3, Słupski 4, Parovinchak 3, Kucharzyk 3, Sikora 1, Mrozowicz 1, Tokarz 2. Trener Marcin Janas.