W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

II Mielecki Konkurs Modelarski -Lotnicze Klimaty – Mielec 2024

W dniach 17-21 maja 2024 roku w Mielcu odbędzie się XIV Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. W ramach tego wydarzenia 18 maja 2024 roku w godz.11:00 – 17:00 w Sali wystawienniczej SCK w Mielcu odbędzie się II Mielecki Konkurs Modelarski -Lotnicze Klimaty – Mielec 2024.

 Konkurs kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców, dioram lotniczych i innych modeli związanych z lotnictwem.

 Istnieje duże zapotrzebowanie środowiska mieleckiego na zorganizowanie kolejnej edycji wystawy modelarskiej połączonej z konkursem. Zakładamy, że w Konkursie weźmie udział około 60 zawodników, którzy wystawią około 400-500 modeli. 

Organizatorem Konkursu wystawy jest Mielecka Grupa Modelarska oraz działający w strukturach Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klub Miłośników Lotnictwa, który aktywnie kultywuje tradycję lotniczą i integruje wielopokoleniową rodzinę mielczan związanych z lotnictwem. 

Celem wystawy jest zainteresowanie lotnictwem i modelarstwem dzieci i młodzieży, promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego i rozwijania umiejętności politechnicznych, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku, popularyzacja tradycji lotniczych miasta Mielca.

Program:

 18 maja 2024 roku (sobota)

     08:00 – 12:00  przyjmowanie modeli,

     11:00 – 16:30  wystawa modelarska

     13:00 – ocena wystawionych modeli

     16:30 – 17:00  ogłoszenie wyników, dekoracja laureatów

Organizatorzy

* Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera

* Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu

* Mielecka Grupa Modelarska

REGULAMINII MIELECKIEGO KONKURSU MODELARSKIEGO
„Lotnicze Klimaty” – Mielec 2024

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa