W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka Sport

Inauguracja patriotycznego questu rowerowego

Już w tą niedzielę, 26 listopada o godz. 9:00 na Polanie Niezłomnych k. Szydłowca (przy Punkcie Zatrzymania Podróżnik) rozpocznie się inauguracja rowerowego questu na terenie Gminy Mielec.

Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w zabawie, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody i zdobyć cenną wiedzę o historii polskiego podziemia niepodległościowego. Trasa questu będzie miała 36 km i będzie się kończyć w centrum Mielca.

Zabawa, którą Fundacja Questingu organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Społeczno-Kulturalnym „Rędziny” przy wsparciu Fundacji Prometeo i współpracy merytorycznej z Fundacją „Non Notus”, polegać będzie na jak najszybszym przejechaniu rowerem questu – pełnej tajemnic i zagadek nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy się kierować, wszystkim uczestnikom wskażą rozwiązania łamigłówek przedstawionych w opisie trasy udostępnionym wszystkim uczestnikom na starcie wydarzenia.

Nagrody otrzymają ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki. Udział w grywalizacji jest bezpłatny, należy jednak zgłosić wcześniej swoje uczestnictwo pod adresem e-mail [email protected] lub numerem telefonu 500 638 679. Zgłaszać mogą się zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane (maksymalnie 5-osobowe). Należy pamiętać, że rowery należy zapewnić we własnym zakresie.

Warto się jednak pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona, a trzy pierwsze miejsca nagrodzimy tabletem, smartwatchem i słuchawkami bezprzewodowymi.

Jeśli tego dnia nie będzie Cię na Polanie Niezłomnych – nic straconego. Quest, dzięki aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” dostępny będzie przez cały czas, niezależnie od pory roku i pogody. Warto poświęcić chwilę, by poznać historię związaną z działalnością żołnierzy podziemia niepodległościowego w Mielcu i najbliższych okolicach.

Na trasie questu zobaczysz bowiem dwa unikalne miejsca na mapie historii polskiego podziemia niepodległościowego: Polanę Niezłomnych i największy w Polsce pomnik poświęcony Żołnierzom Wyklętym, a także miejsca, gdzie żołnierze się ukrywali oraz miejsca potyczek.

Quest “Chcieli nas zakopać, nie wiedzieli że jesteśmy ziarnem” to nagroda, którą stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Rędziny” otrzymało w konkursie na scenariusz najlepszego questu. Pomysł na tę trasę konkurował z dwudziestoma innymi z całej Polski. Propozycja właśnie tej wyprawy rowerowej zdecydowanie przypadła do gustu naszej społeczności questowej i lokalnym patriotom z Mielca i okolic.

Realizacja konkursu, questu w Mielcu i najbliższych okolicach i inauguracji z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa