W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu zorganizowała akcję ”Bezpieczne lato” [FOTO, VIDEO]

Na mieleckich bulwarach odbyła się pierwsza edycja akcji edukacyjnej Bezpieczne Wakacje 2019 pod hasłem „Szczęśliwe lato”.

Inicjatorami oraz organizatorami akcji była Komenda Powiatowa Policji w Mielcu oraz Nadleśnictwo Mielec i Tuszyma. Wydarzenie swoim patronatem objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagorbelna, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz lokalne media.

W sobotę nas mieleckich bulwarach, zorganizowana została akcja Bezpieczne Wakacje 2019, pod hasłem „Szczęśliwe lato”. Do akcji włączyło się wiele instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Mielcu, między innymi – Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego, Państwowa Straż Pożarna, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Agencja Rozwoju Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i inne.

Na każdym ze stanowisk tematycznych przygotowanych przez partnerów akcji, czekały niespodzianki w postaci gier edukacyjnych, kolorowanek oraz konkursy z nagrodami. Uczestnicy wydarzenia mogli poznać bliżej działalność i zadania każdej z instytucji, zobaczyć przygotowaną wystawę grzybów, leśnych zwierząt oraz poznać gatunki roślin. Chętni mieli możliwość porozmawiać o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym, a pod czujnym okiem ratownika medycznego, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Policjanci również przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, m.in. można było zobaczyć i przymierzyć wykorzystywany przez policjantów sprzęt. Dodatkowo chcąc efektywnie wykorzystać możliwość spotkania się z dziećmi i młodzieżą, policjantki rozmawiały z nimi o programach profilaktycznych, jakie realizują. W trakcie pogadanki na temat działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mówiły o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Ich celem było propagowanie właściwych zachowań w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń.

Policjantki w rozmowie z młodzieżą przestrzegały ich przed różnego rodzaju używkami. Mówiły o uzależnieniu od substancji psychoaktywnych, podpierając się głównym hasłem kampani edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Sierż. szt. Ewelina Ziemba – profilaktyk społeczny mieleckiej jednostki, mówiła o niebezpieczeństwie związanym z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, a także konsekwencjach zdrowotnych, prawnych oraz społecznych uzależnienia.

Edukacja dzieci i młodzieży w obszarze szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Komenda Powiatowa Policji w Mielcu co roku w okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym przeprowadza szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Działania te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a doświadczenia funkcjonariuszy pozwalają sądzić, że prowadzona profilaktyka odnosi wymierne efekty.

Policjanci dziękują samorządom i instytucjom współpracującym za włączenie się w działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu jaki udzieliła nam rzecznik prasowy KPP Urszula Chmura.

Zobacz też...