W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

#KOMÓRKOMANIA# W RZEMIENIU I PRZECŁAWIU

#Komórkomania# – pod tym hasłem 19 i 20 kwietnia w CKR Rzemień (19.04.2016) i ZS Przecław (20.04.2016) odbędą się Szkolne Dni Dawcy Szpiku. 

Podczas tych akcji, każdy pełnoletni uczeń oraz osoby z zewnątrz, będą mogły przystąpić do rejestracji w bazie Fundacji DKMS Polska. Wolontariusze z Zespołu Szkół w Przecławiu pobiorą wymaz z wewnętrznej strony policzka (dawca zrobi to sam za pomocą sterylnych pałeczek) oraz pomogą wypełnić formularz.

Odpowiednio wcześniej, na terenie szkół przeprowadzone zostaną akcje informacyjne, mające na celu poszerzenie wiedzy na temat dawstwa wśród młodzieży i dorosłych oraz obalenie wielu mitów z tym związanych. Będziemy informować o sposobach pobierania komórek macierzystych – pobraniu z krwi obwodowej (w 80% przypadków) lub z talerza kości biodrowej (a nie, jak się powszechnie uważa, z rdzenia kręgowego).

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy niespokrewnionego dla pacjenta jest bardzo niskie i wynosi od 1: 20000 do 1: kilku milionów. Im więcej potencjalnych dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych cierpiących na raka krwi.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI.

#Komórkomania# to jeden z trzech planowanych Dni Dawcy Szpiku na terenie gminy Przecław. W wakacje, podczas Maratonów Sołectw Gminy Przecław, które odbędą się odpowiednio: 10 lipca przy Szkole Podstawowej w Tuszymie (część rekreacyjna) oraz 14 sierpnia na stadionie w Przecławiu (część sportowa), również zostaną przeprowadzone akcje rejestracji potencjalnych dawców.

Plakat

 

ijij

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa