W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Koncert skrzypka na scenie SCK [FOTO]

Dom Kultury SCK po raz kolejny uczestniczył w projekcie „Z klasyką przez Polskę”. Tym razem z koncertem do Mielca przyjechał legendarny skrzypek, maestro Krzysztof Jakowicz, któremu na fortepianie towarzyszył Waldemar Malicki.

Muzycy oprowadzali publiczność po muzyce klasycznej umiejętnie, poczynając od muzyki Bacha i Mozarta, a na utworach Wieniawskiego, Saint-Saëns’a i Kreislera kończąc. Publiczność entuzjastycznie domagała się bisów, a muzycy chętnie się zgodzili, prezentując kolejny utwór Kreislera, a także Williamsa – motyw przewodni filmu „Lista Schindlera” oraz uroczy „drobiazg” Georges’a Boulanger’a. Po każdym bisie publiczność dziękowała muzykom owacją na stojąco.

Cykl „Z klasyką przez Polskę” ma za zadanie dotarcie z muzyką poważną w najlepszych wykonaniach do publiczności Polski powiatowej i gminnej. O przesłaniu projektu opowiadali mieleckiej publiczności Marcin Rudziński i Stefan Munch, a publiczność przywitała i zaprosiła na koncert Joanna Kruszyńska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury.

Projekt „Z klasyką przez Polskę” realizowany jest przez Polski Impresariat Muzyczny na zlecenie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Koncert Krzysztofa Jakowicza i Waldemara Malickiego odbył się 31 sierpnia w Sali widowiskowej Domu Kultury SCK. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa