W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Kultura i nauka

Kopernik „Srebrną Szkołą 20

Po raz osiemnasty „Perspektywy” opublikowały Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2016. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, w ogólnopolskiej kategorii Licea Ogólnokształcące, zajęło 132 miejsce i 130 miejsce w Rankingu Maturalnym. Jednocześnie nasza szkoła zajęła 5 miejsce w województwie podkarpackim, czyli w ścisłej dziesiątce najlepszych liceów w regionie. Ocenie poddano kilka tysięcy szkół ponadgimnazjalnych, z których wyłoniono najlepszych 500 liceów w Polsce.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W Rankingu 2016 brane były pod uwagę jedynie wyniki matury w tzw. nowej formule.

Zasady rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły Rankingu przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Tytuł „Srebrnej Szkoły 2016” przysługuje szkołom ponadgimnazjalnym, które zajęły miejsca od 101 do 300 w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2016. Szkoły te mają prawo posługiwać się Znakiem Jakości Srebrnej Szkoły, a Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wprowadziła tytuł i wyróżnienie graficzne w postaci szkolnej tarczy, będące potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia…

Najwyżej notowane z Podkarpacia jest na 17 miejscu  Liceum Sióstr Prezentek z Rzeszowa, inne szkoły z Podkarpacia lokują się na dalszych pozycjach. 76. miejsce zajmuje I LO w Krośnie, 98. – Społeczne LO im. Małego Księcia w Tarnobrzegu, 125. – I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, a na 132. – II LO w Mielcu, 145. – II LO w Rzeszowie, 171. – I LO w Przemyślu, 190. – I LO w Sanoku, 199. – Samorządowe LO w ZSO nr 2 w Stalowej Woli.

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pracowali na ten sukces!

 

940864_1666863963568909_6966402643528528485_n

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Warsztaty cukiernicze z Teresą Pogodą [FOTO]

Wiadomości Mielec

Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych [FOTO]

Wiadomości Mielec

„3…2…1…odpalone święta” – na placu AK i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa