W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

 Mielczanie uczcili 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [FOTO, VIDEO]

Dzisiaj przed Pomnikiem Armii Krajowej przy ulicy Sienkiewicza odbyły się uroczystości przygotowane przez mieleckie środowiska patriotyczne upamiętniające 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Punktualnie o godzinie 17 w Mielcu, tak jak i w całej Polsce zawyły syreny przypominające początek Powstania Warszawskiego – największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Wyjące syreny mają upamiętnić początek Powstania Warszawskiego – największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

1 sierpnia 1944 roku do walki w stolicy przystąpiło blisko 50 tysięcy powstańców. Planowane na kilka dni powstanie trwało ponad dwa miesiące (do 3 października 1944 roku).

W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tysięcy powstańców, a 25 tysięcy zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tysięcy zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy (około pół miliona) wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa