W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

MIELECKIE TANCERKI SREBRNO-BRĄZOWE

,,Beznazwy” nadal w świetnej formie. W kolejnym mocno obsadzonym konkursie tanecznym dziewczęta z zespołu Domu Kultury SCK zdobyły dwa medale: srebrny i brązowy w dwóch kategoriach tanecznych.

Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczy, tak szczęśliwe dla mielczanek, odbyły się 23 kwietnia. – Wszystko zaczęło się pechowo, bo tuż przed wyjazdem choroby i kontuzje zdziesiątkowały zespół. Zamiast 15, pojechało 10 dziewcząt.

To wielkie utrudnienie dla zespołu, gdy z dnia na dzień muszą nastąpić takie zmiany. Miałam duże obawy, ale okazało się, że ta podbramkowa sytuacja podziałała na zespół mobilizująco – mówi opiekunka zespołu, autorka nagrodzonych choreografii, Joanna Lonczak.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Do Małogoszczy (woj. świętokrzyskie) przyjechały grupy taneczne z całej Polski, m.in. z Warszawy, Łodzi, Zabrza. – Tam jeżdżą najlepsi – mówi Joanna Lonczak.

O poziomie konkursu świadczy też obsada jurorska. W tym roku w jury zasiadały takie sławy, jak m.in. Piotr Galiński czy Robert Śliżewski. Nic dziwnego, że zarówno trenerka, jak i dziewczęta z zespołu ,,Beznazwy” są naprawdę dumne z osiągniętych wyników. W kategorii showdance dziewczyny wytańczyły srebro choreografią ,,Salem”, a w kategorii formy różne za ,,Dom dusz” otrzymały III miejsce na podium.

Mielczankom gratulujemy kolejnego sukcesu.

Damian Małek

 

00-fot-2-z-Małogoszczy-received_621753181306349-850x504

 

00-fot-3-puchary-w-Małogoszczy-IMG_20160423_202040-850x504

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa