Mistrzynie Polski przyjechały na mecz do Mielca. ITA Tools Stal Mielec – ŁKS Łódź 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Aktualny Mistrz Polski ŁKS Commerceecon Łódź stracił punkt, wygrywając ze Stalą w pojedynku 18. serii TAURON Ligi. Biało-niebieska ekipa postawiła faworytkom z Łodzi bardzo wysokie wymagania, przegrywając dopiero po tie-breaku.

Początek meczu pokazał, że Mistrzynie Polski rządzą na parkiecie, pierwszy set dla gości. Drugi set dużym zaskoczeniem. Biało niebieskie siatkarki podniosły się z kolan i pokazały, że są nadal na fali wznoszącej i wygrały set prowadząca cały czas. Trzeci niezwykle zażarty set. Na boisku pojawiła się w naszych szeregach nowa siatkarka z Serii. Mimo wyrównanej walki na boisku wygrywają Łodzianki. Czwarta część meczu znowu dla Stali. No i mamy tie-break. Ale ostatni set dla aktualnych Mistrzyń Polski. Tie-break pokazał, jak faworytki meczu zdominowały boisko.

Bardzo ciekawy i ładny mecz oglądało około 3 tys. widzów.

ITA Tools Stal Mielec – ŁKS Commercecon Łódź 2 : 3

(16:25, 25:19, 23:25, 25:20, 8:15)

MVP: Valentina Diouf

ITA TOOLS Stal Mielec: Dyduła, Nowacka, Bryda, Bałucka (C), Laskowska-Azab, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Walczak.

Libero: Łyduch, Pancewicz.

Trenér: Mateusz Grabda

ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Dudek, Witkowska, Diouf, Górecka, Dróżdż, Hryszczuk, Ratzke, Campos, Alagierska-Szczepaniak, Stefanik, Piasecka, Zaborowska.

Libero: Maj-Erwardt, Drabek.