W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Nagroda od Firmy Tikkurila dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół Budowlanych

Uczniowie z klasy IIb’ TB z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu dostali zaproszenie na dwu dniowe szkolenie teoretyczno-praktyczne od przedstawicieli Firmy Tikkurila.W dniu 14 maja 2018r. na początku wizyty uczniowie wraz z nauczycielami Marią Pietras i Krzysztofem Łapą wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez Panią Agnieszkę Gawle przedstawiciela firmy Tikkurila na temat historii powstania zakładu, a także mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi farby i procesów związanych z produkcją jak również z odpowiednim jej zastosowaniem.

Kolejnym punktem programu było przeprowadzenie dla uczniów ZSB szkolenia praktycznego przez Pana Roberta Kosińskiego przedstawiciela firmy Tikkurila z zakresu prawidłowego przygotowania różnych podłoży pod roboty malarskie oraz nakładania tynków dekoracyjnych.

W drugim dniu szkolenia 15 maja 2018r. młodzież z mieleckiej ,,budowlanki’’ pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych Marii Pietras i Elżbiety Światowiec zwiedzali fabrykę Tikkurila Polska S.A. Pan Robert Kosiński był świetnym przewodnikiem po Fabryce, w bardzo szczegółowy sposób zobrazował schemat powstawania produktów firmy Tikkurila Polska S.A od początku aż po wysyłkę do klienta.

Następnie młodzież w sali szkoleniowej została zapoznana, w jaki sposób dobierać barwy w zależności od potrzeb i przeznaczenia a także doboru adekwatnych kolorów w zależności od gry światła. Ten niezwykle interesujący wykład przeprowadziła Pani Agnieszka Gawle. Po części teoretycznej młodzież ZSB Mielec przystąpiła do szkolenia praktycznego przeprowadzonego pod czujnym okiem przez Pana Roberta Kosińskiego z zastosowaniem narzędzi i farb dekoracyjnych i poznała wiele nowatorskich rozwiązań z zastosowaniem produktów zwiedzanej firmy Tikkurila Polska S.A.
Uczestnicy szkolenia byli pod ogromnym wrażeniem nie tylko produktów firmy Tikkurila i możliwości jakie dają one użytkownikom, ale także wiedzy i kompetencji prowadzących szkolenie teoretyczne i praktyczne. Uczniowie zostali ugoszczeni przez firmę Tikkurila ciepłym posiłkiem oraz słodyczami co niewątpliwie przyczyniło się do super efektów pracy.

Po zakończonym szkoleniu wszyscy otrzymali certyfikaty oraz upominki. Serdeczne podziękowania przesyłam przedstawicielom firmy Tikkurila Polska S.A za ufundowanie nagrody dla uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu a także za poświęcony czas i przeprowadzenie szkolenia. Dzięki Państwu uczniowie ZSB Mielec mogą kształcić się na znakomitych specjalistów w branży malarsko – dekoracyjnej.

Maria Pietras

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa