W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

„Nasze inspiracje czyli jak żyć…?

To seria cyklicznych spotkań organizowanych w V LO i Gim 3 (w ZSO nr 1 w Mielcu) z ludźmi, którzy spróbują zarazić nas swoja pasją, a przynajmniej pokazać, że „dreams come true”.

Spotkania mają również na celu propagowanie idei uczenia się języków obcych oraz ich praktyczne zastosowanie.  Pierwszą z ciekawych osób, które opowiedziały nam o swoim życiu pełnym pasji i marzeń była Rebecca Abela, która gościła w naszej szkole 15 – 16.02.2017 roku.

Rebecca jest menedżerką szkoły języka angielskiego GV Malta (GLOBAL VILLAGE) na Malcie. Przyjechała do Polski aby przekonać Polaków, że najlepiej uczyć się języka obcego przez  „zanurzenie się” w naturalnej rzeczywistości językowej, używając wyłącznie języka angielskiego na co dzień, oczywiście w GV Malta w San Paul.  

Zaletą szkoły jest jej lokalizacja; łagodny śródziemnomorski klimat na słonecznej wyspie, gdzie dużo łatwiej uczyć się, rozszerzać i utrwalać angielski niż w ławce szkolnej.  

GV Malta proponuje całoroczną naukę j.angielskiego na wszystkich poziomach i dla ludzi w każdym wieku.

Popołudnia po zajęciach są również organizowane przez szkołę. Można spędzać je zwiedzając wyspy i odpoczywając na plażach w gorącym słońcu (w lecie) i przyjemnym klimacie całorocznym.

Najważniejsi są jednak ludzie. I tak jest w GV Malta. Nauczyciele „wlewają” do głowy język, nie wiadomo kiedy. Są prawdziwymi, serdecznymi fachowcami, stosującymi bardzo ciekawe metody nauczania. Przy okazji można poznać ludzi z całego świata: Szwajcarii, Brazylii, Włoch, Węgier, Korei Pd, Japonii, Słowacji, Czech, Niemiec, Francji.

Przez te dwa dni mieliśmy więc okazję posłuchać opowieści o szkole i Malcie, sprawdzić nasz angielski grając w KAHOOT o Malcie, uczestniczyć w lekcji z panią Abela, w czasie której przekonaliśmy się, że możemy już porozumieć się w angielskim, bez konieczności zerkania do TŁUMACZ GOOGLE. Po spotkaniu z Rebeccą nasze maturzystki zasypały ja pytaniami o możliwość wyjazdu do nauki czy pracy.

A może by tak na Maltę …..?

Kolejne spotkanie ze stypendystą Fulbright’a z USA.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości