W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Pijany znęcał się nad partnerką

42-letni mieszkaniec gminy Mielec usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną i jej 8-letnią córką. Prokurator zastosował również środki zapobiegawcze tj. zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu.

To efekt prowadzonego przez policjantów z mieleckiej komendy postępowania dotyczącego przyjętego zawiadomienia o znęcaniu się fizycznym i psychicznym nad najbliższą osobą. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, mieleccy policjanci zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. Mężczyzna był agresywny wobec swojej 38-letniej konkubiny i jej 8-letniej córki. Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy mężczyzny wobec konkubiny i jej dziecka, została wdrożona procedura Niebieskiej Karty.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 42-latek od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną i jej córką. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec 42-letniego mieszkańca gminy Mielec środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, musi także opuścić zajmowany z nimi lokal. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa