W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

„Pod biało-czerwoną” – akcja zakupu masztów i flag

Magistrat zaprasza mieszkańców Mielca, aby włączyli się w akcję zbierania podpisów poparcia dla projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu i zbiorą określoną liczbę głosów poparcia online za pomocą specjalnego serwisu.

Dla gmin takich jak Mielec (w przedziale 20-100 tys. mieszkańców ) potrzebne jest minimum 500 głosów. Jak do tej pory miasto Mielec uzbierało tylko 13% potrzebnych głosów poparcia. Termin zakończenia zbiórki głosów poparcia upływa 11 listopada.

Głos można oddać tutaj: https://bialoczerwona.www.gov.pl

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Premiera, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego miasta, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.

Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

W trzech gminach, które na dzień 11.11.2020 (godz.23.59) osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do mieszkańców gminy przewidywany jest udział Prezesa Rady Ministrów w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Na stronie internetowej projektu będzie można śledzić aktualny ranking z pozycjami poszczególnych gmin w klasyfikacji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Młodzi Mielczanie na Mistrzostwach MMA [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka gwiazda sportu u Prezydenta RP

Wiadomości Mielec

Byli komandosi szkolą terytorialsów

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa