W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

 Podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Mieleckiego w mijającej kadencji [VIDEO]

2 kwietnia siedzibie mieleckiego starostwa odbyła się konferencja prasowa, stanowiąca podsumowanie kończącej się kadencji samorządu powiatowego.

Występujący na konferencji w imieniu Zarząd Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak – Starosta Mielecki, Andrzej Bryła – Wicestarosta i Zbigniew Działowski – Członek zarządu Powiatu omówili kluczowe obszary działalności, które przez ostatnie 5 lat stanowiły priorytet ich działań.

Stanisław Lonczak, Starosta Powiatu Mieleckiego, podkreślił znaczenie inwestycji drogowych, transportu zbiorowego oraz promocji powiatu.

W ramach modernizacji infrastruktury drogowej, powiat zainwestował ponad 150 milionów złotych, co zaowocowało budową 122 kilometrów nowych dróg asfaltowych oraz 45 kilometrów chodników. Nie zapomniano również o transporcie publicznym, który funkcjonuje w Powiecie Mieleckim już 4 rok z rzędu. Rozwiązania wprowadzone na terenie Powiatu stały się wręcz modelowe, powielane przez inne samorządy na taranie kraju. Wspierając lokalne drużyny sportowe, takie jak Stal Mielec czy ITA TOOLS Stal Mielec, władze powiatu przyczyniają się do rozwoju regionu i jego promocji.

Warto podkreślić, że edukacja ponadpodstawowa była jednym z priorytetów. Wicestarosta Andrzej Bryła wspomniał o sukcesach szkół zarządzanych przez Powiat Mielecki, które zdobywały laury na skalę podkarpacką i ogólnopolską.

Zbigniew Działowski zwrócił między innymi uwagę na istotne zmiany w Wydziale Komunikacji. Wydział wprowadził usprawnienia, w tym elektroniczną rejestrację pojazdów, co znacznie ułatwiło proces rejestracji.
W poprzedniej kadencji Wydział ten przeszedł znaczącą modernizację, ale w dalszym ciągu jego praca była daleka od oczekiwań mieszkańców Powiatu. Dzięki inwestycjom i działaniom władz Powiatu, udało się wprowadzić istotne usprawnienia. 

Mijająca kadencja była okresem intensywnej pracy i osiągnięć. Zobacz film – zapis wideo konferencji.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa