W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje

Policjanci w Otałęży na pontonach [FOTO]

Każdego roku, szczególnie w okresie wakacyjnym, nad wodą dochodzi do wielu wypadków i utonięć.

Aby latem zapewnić bezpieczeństwo plażowiczom odpoczywającym nad zalewem w Otałęży, policjanci podejmują liczne działania prewencyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W działania te włączają się także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Wspólne patrole na terenach zbiornika mają na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie akwenu. Apelujemy o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

W piątek, mielecki profilaktyk mł. asp. Ewelina Ziemba wraz z dzielnicowymi z Rewiru Dzielnicowych z Borowej tj. st. asp. Damian Gudz i asp. Adam Krzyżek zorganizowali wspólne działania ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu z wykorzystaniem łodzi. Policjanci rozmawiali z wypoczywającym o bezpieczeństwie nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci rozdawali plażowiczom książeczki informacyjno-edukacyjne o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie oraz gadżety ufundowane przez Fundację PZU, która jest partnerem akcji . Zwracali również uwagę na fakt, że bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych. Uczulali, że nie powinniśmy pływać w miejscach zabronionych i korzystać z kąpielisk strzeżonych przez ratowników. Mówili, że szczególną uwagę trzeba skupić na dzieciach, tak aby nie pozostawały one same nad wodą. Przestrzegali, że pod żadnym pozorem nie należy wchodzić do wody po alkoholu, ponieważ pod jego wpływem zazwyczaj błędnie ocenia się sytuację, jak i swoje możliwości, co może okazać się tragiczne w skutkach.

Pamiętajmy, że podczas naszego wypoczynku – złodzieje nie próżnują. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy na plażę. Przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie. Bezpieczna kąpiel zależy głównie od nas samych.

Nad wodą liczy się przede wszystkim wzmożona uwaga, ostrożność, przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Brak wyobraźni i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa