W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Poseł Fryderyk Kapinos inicjatorem współpracy

Możliwa w najbliższej przyszłości współpraca pomiędzy Powiatem Mieleckim a Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki to inicjatywa posła Fryderyka Kapinosa i europosła Bogdana Rzońcy.

Rozmowy o ewentualnym dołączeniu Powiatu Mieleckiego do grona 22 samorządów z województwa podkarpackiego i małopolskiego zrzeszonych w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki podjęto oficjalnie podczas telekonferencji w piątek, 12 marca br.

Podczas spotkania omówiono dostępne formy współpracy oraz zadania, które dzięki współdziałaniu udałoby się zrealizować – przy dużym udziale dofinansowań, z których sprawnego pozyskiwania słynie Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. 

– Samorządy zrzeszone w związku dysponują większymi możliwościami co do pozyskiwania środków zewnętrznych – co udowadnia działalność związku mającego na swoim koncie, jak dotychczas, realizację inwestycji za przeszło 511 milionów złotych – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak. – Zarówno zarząd związku, jak i Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos inicjowali dołączenie Powiatu Mieleckiego do grona samorządów zrzeszonych w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki; przedsięwzięciu temu patronował także europoseł Bogdan Rzońca. Liczę, że współpraca już wkrótce stanie się faktem, a powiat mielecki skorzysta z możliwości na realizację nowych, ważnych dla mieszkańców inwestycji – dodaje starosta.

Przypomnijmy, że celem związku jest podejmowanie działań na rzecz poprawy stanu środowiska. W ramach wspólnych działań związek realizuje m.in. budowę kanalizacji, wodociągów i oczyszczalni ścieków; instalację kolektorów słonecznych, instalacji solarnych i fotowoltaicznych na obiektach sportowych, szkołach, urzędach, oczyszczalniach ścieków; termomodernizację wielu szkół, domów kultury i urzędów oraz liczne projekty z zakresu edukacji ekologicznej, turystyki i rozwoju winiarstwa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego Szpitala Specjalistycznego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi piłkarze Stali Mielec na turnieju we Włoszech [FOTO]

Wiadomości Mielec

W Trzcianie skradziono motocykl marki WSK

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa