W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Lifestyle

Proekologiczna akcja w mieleckiej kawiarni – Tańsza kawa we własnym kubku

Mielecka kawiarnia MAMY Kawę bierze udział w akcji  #zwłasnymkubkiem – dzięki niej za kubek swojej ulubionej kawy zapłacisz 1 zł mniej i pomożesz działać na rzecz ograniczenia zbędnych odpadów! Akcja nabiera tempa, obecnie powstaje też mapa lokali biorących udział w tym godnym uwagi przedsięwzięciu.

Każdego roku na świecie zużywamy miliardy jednorazowych kubków. Zaledwie 0,25% tych trudnych w przetworzeniu opakowań trafia do recyklingu, a oznacza to że z każdą kawą czy herbatą zakupioną w jednorazowym opakowaniu rośnie góra odpadów która zanieczyszcza naszą planetę. Aby pomóc rozwiązać ten problem, mielecka kawiarnia „MAMY Kawę” dołączyła do akcji zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste pod nazwą ,,Z własnym kubkiem”.

Celem akcji #zwłasnymkubkiem jest zwiększanie świadomości klientów i właścicieli kawiarni, w zakresie wpływu używania jednorazowych opakowań na środowisko.

– Biorąc udział w tej akcji chcemy pomóc w kształtowaniu ekologicznych postaw i nawyków, które przyczynią się w przyszłości do zmniejszenia ilości  produkowanych przez ludzkość odpadów. Zachęcamy wszystkich naszych klientów do korzystania z kubków wielorazowych przy zakupie kawy na wynos, a właścicieli kawiarni przekonujemy, że serwowanie kawy do kubka klienta jest bezpieczne, ważne dla środowiska oraz korzystne wizerunkowo – piszą na swojej stronie organizatorzy akcji

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa