W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

„Projektanci edukacji” – Elektryk z nagrodą w konkursie

Projekt edukacyjny zrealizowany przez klasę 4A technikum elektronicznego z ZS im. prof. Groszkowskiego zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego, już po raz trzeci przystąpił do ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji” (dawniej „Projekt z klasą”). Jest to konkurs organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era i przeznaczony dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W konkursie nagradzane są pomysły na ciekawe i oryginalne projekty edukacyjne.

Udział w projekcie stanowi unikatową okazję do aktywnego zdobywania wiedzy, realizowania pasji, rozwijania kompetencji XXI wieku, a także wykazania się przedsiębiorczością i  kreatywnością – cechami, które sprzyjają późniejszemu aktywnemu uczestnictwu w życiu gospodarczym kraju. X edycja konkursu została objęta honorowym Patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji oraz uczelnie wyższe: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnikę Warszawską.

7 stycznia br. w siedzibie Wydawnictwa Nowa Era odbyło się posiedzenie jury, które wyłoniło 60 zwycięskich pomysłów na projekty edukacyjne. Kolejnych 15 pomysłów wybrali internauci w odrębnym głosowaniu.

Wśród zwycięzców znalazł się projekt edukacyjny „Aus Liebe zur deutschen Sprache” realizowany przez uczniów kl.4A technikum elektronicznego w ZS. Uczniowie mieleckiej szkoły zajęli trzecie miejsce i zdobyli nagrodę w wysokości 1000zł. Warto podkreślić, że była to już druga zwycięska dla Elektryka edycja konkursu, a koordynatorem projektu jest Ewa Bożek.

Głównym celem projektu była aktywna kampania „Aus Liebe zur deutschen Sprache”, która miała na celu promowanie nauki języka niemieckiego w polskich przedszkolach i szkołach poprzez rozwijanie komunikacyjnych umiejętności językowych i interkulturowych uczniów oraz wzmocnienia kompetencji nauczycieli w otwieraniu się na różnorodność językową i kulturową.

Duża część działań projektowych została przeprowadzona poza szkołą, w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Mielcu. Dzięki uprzejmości Dyrektor Barbary Smajdor, przy współpracy z nauczycielkami przedszkola, dzieci dobrze się bawiły, rozwijając wyobraźnię, koordynację ruchową, skojarzenia i umiejętności społeczne. W nagrodę za swoją kreatywność i zaangażowanie w naukę języka niemieckiego otrzymały drobne upominki oraz zestaw książek, które z pewnością będą pomocne w odkrywaniu świata.

Zdjęcia: ZS im. prof. Groszkowskiego 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

MOS Koncert „Polska muzyka filmowa” – Podsumowanie sezonu w konwencji kinowej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa