W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Promocja tomiku „Okna” Steni Krawiec

19 listopada 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK   w Mielcu odbyła się promocja tomiku Steni Krawiec „Okna”. Stefania Krawiec należy do Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo  od 2021 roku.

W swoim dorobku ma wydania zbiorowe,  tj.: „Wiersze wybrane”(2020) wspólnie z Łucją Doren Polewską i Barbarą Kapinos, „Wiersze wybrane tom drug” , do którego dołączył Piotr Kapinos z opowiadaniem „Gryf”(2021). Swoje wiersze publikowała w almanachu MGL Słowo „W przestrzeniach wyobraźni”(2021) i almanachu wydanym przez Podkarpacki Uniwersytet Ludowy z siedzibą w Tuszymie i MGL Słowo „Pozwólmy mówić słowom”(2023). Tomik „Okna” to jej pierwsza samodzielna publikacja książkowa.

Spotkanie prowadziła Maria Orłowska, która także występowa jako recytatorka na specjalne życzenie Autorki tomiku. Była to niezwykle serdeczna i osobista interpretacja utworów bohaterki wieczoru. Jak sama prowadząca wspomniała obie związane są z pracą z młodzieżą , z harcerstwem, podróżami  i miłością  do poezji. Wspominając sylwetkę Steni Krawiec  Maria Orłowska przytoczyła motto , które przyświeca promowanej książce poetyckiej „Okna to światło, otwartość, szerokie perspektywy i nowe horyzonty. Odkrywanie piękna i przyjaźni. Są okna prawdy i okna życia.”  Oprawę artystyczną promocji zapewniła Grupa Wokalna Sokoliki z PTG „Sokół”1893 pod kierunkiem Jolanty Dudzik, którą reprezentowały: Nikola Korczak, Emilia Tabor i Julia Podraza.

Na promocji byli obecni rodzina i przyjaciele Autorki, prezes TMZM Zbigniew Działowski z małżonką, honorowy prezes TMZM Janusz Chojecki z małżonką, wiceprezes ZLP Rzeszów Andrzej Talarek , Barbara Kopacz reprezentująca PUL , prezes MGL Słowo Aleksandra Piguła, wiceprezes MGL Słowo Teresa Elżbieta Pyzik, członkowie MGL Słowo: Beata Borowska –Setera, Henryka Marek, Danuta Maziarz, Adam Kopacz, a także harcmistrz ZHP Anna Marek z grupą harcerzy seniorów. Spotkanie zakończyło wręczenie kwiatów i podziękowania od prezesa TMZM Zbigniewa Działowskiego, prezes MGL Słowo Aleksandry Piguły , reprezentującą Podkarpacki Uniwersytet Ludowy z siedzibą w Tuszymie Barbarę Kopacz.

Swoje wystąpienie miała także Stenia Krawiec, która podziękowała wszystkim za przybycie i zaangażowanie .Wspólne zdjęcia autorstwa Bogusława Trojnackiego , Haliny Chojeckiej i Redaktora „Korso” Dariusza Dyło uwieczniły spotkanie. Na zakończenie Autorka podpisywała swoje tomiki. Przy słodkim poczęstunku była okazja do swobodnych rozmów i osobistych refleksji.

Aleksandra Piguła, 19.11.2023

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa