W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Promocja tomiku Zbigniewa Michalskiego – Circulus vitiosus [FOTO]

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w promocji tomiku poezji „Circulus vitiosus” Zbigniewa Michalskiego – członka ZLP Oddziału Rzeszów, prezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, która odbyła się 9 listopada 2019 r. w siedzibie MTL w Mielcu.

Przybyli na imprezę: przewodniczący Rady Powiatu Marek Paprocki, radni powiatowi Maria Orłowska i Józef Smaczny, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu Ryszard Kusek, członkowie miejscowej literackiej organizacji pozarządowej, i miłośnicy poezji. Spotkanie zainaugurował i poprowadził wiceprezes MTL Stefan Żarów.

Muzycznie upiększył spotkanie kwartet smyczkowy PSM im. M. Karłowicza w Mielcu w składzie: Izabela Samołyk, Marta Uzar, Agata Rzeszucińska i Paulina Borowiec. Uczennice z zespołu, kierowanego przez Ryszarda Kuska, po mistrzowsku wykonały cztery utwory z muzyki klasycznej.

Obszerne fragmenty z zaprezentowanego tomiku przybliżyły uczestnikom promocji Barbara Augustyn i Katarzyna Hudy. Autorowi tomików poezji: „Na pięciolinii życia”(2004), „Zakręty”(2008), „Jeszcze”(2009), „Schody”(2010), „Na przekór gwiazdom”(2016), „Balans bieli i czerni” (2018), i „Circulus vitiosus”(2019), przypadła do gustu ich interpretacja.

Miał też swoje pięć minut mielecki poeta i animator kulturalny. Podziękował on wszystkim uczestnikom spotkania za obecność, przybliżył też swoje plany na najbliższą przyszłość. Dyskusja jaka wywiązała się po jego wystąpieniu dotyczyła treści tomiku.

Pytali o nie kolejno: Zygmunt Osak, Edward Guziakiewicz, Barbara Augustyn oraz inni. Muzyczną niespodzianką był występ Zygmunta Osaka, który zaprezentował swą grę na organkach. Za piękne doznania podziękował wykonawcom autor, wręczając, wespół z wiceprezesem Stefanem Żarowem, symboliczną różę. Długa kolejka ustawiła się do stolika, przy którym autor podpisywał swoją książkę.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa